Minimālisms tavā garderobē

Kas ir “kapsulas garderobe”? Un kāpēc tā patiks gan videi, gan tavam maciņam?

Gandrīz katrs cilvēks ir saskāries ar problēmu – pilns skapis, bet nav, ko vilkt. Pirmā doma – jāiet iepirkties! Un uz kādu laiku problēma patiesi pagaist, jo šķiet, ka atkal ir kaut kas mugurā velkams. Taču patiesībā problēma nekur nepazūd un pēc mēneša vai diviem atkal šķiet – nav, ko vilkt. Kāpēc tā?

Mūsdienās ātrās modes trendi ļoti strauji mainās – tas, kas bija stilīgs pirms mēneša, tiek aizvietots ar kaut ko jaunu. Pateicoties izcilam mārketingam, cilvēkos rodas vēlme sekot trendiem, līdz ar to pirkt jaunas drēbes atkal un atkal, un atkal. Tas ir nebeidzams cikls, kuru uzveikt ir grūti, taču… nav neiespējami!

Tev ir izvēle!

Pārdevēji tev, patērētājam, visu laiku piedāvā sekot trendiem, bet tev vienmēr ir iespēja pateikt – stop! Lai skapis neplīstu pušu un vienmēr būtu, ko vilkt, mēģini ieviest minimālismu savā garderobē – izveido savu kapsulas garderobi.

Kapsulas garderobe sastāv no neliela daudzuma apģērbu, ko viegli kombinēt un kas neiziet no modes.

Kā izveidot kapsulas garderobi?

1. solis: iemācies pamatprincipus!

Neliels skaits apģērbu. Katram pašam jāizvērtē, cik daudz apģērbu ikdienā ir vajadzīgs. Tas ir atkarīgs no tava dzīvesveida! Tas, ka kādam skapī ir 30 apģērba gabali, nenozīmē, ka 100 tavā skapī ir par daudz.

Izvēlies kvalitatīvu apģērbu. Kvalitāte pār kvantitāti. Viens kvalitatīvs T krekls ir daudz vērtīgāks par trīs nekvalitatīviem.

Nebeidzamas kombinācijas. Apģērbs var palikt tikai tad, ja to var uzvilkt VISMAZ piecās dažādās kombinācijās.

2. solis: izrevidē savu skapi!

Galvenais ir gribēt atbrīvoties no liekā.

Revidē skapi dienā, kurā:

  • gribi atbrīvoties no lietām;
  • vari atvēlēt tam pietiekami daudz laika;
  • spēj salikt visas drēbes un aksesuārus vienuviet;
  • esi vienatnē.

Uzliec mūziku, noskaņojies un esi gatavs uzmērīt visas savas drēbes vienā dienā. Ķeries klāt!

Izveido kaudzes, kurās iedalīsi drēbes.

  • Salabot vai uzlabot – šajā kaudzē liec drēbes, kurām jau ir labs materiāls, krāsa, bet kāda mala ir par īsu vai garu. Vai varbūt ir kāds aizmirsts caurums. Nosaki termiņu, piemēram, vienu mēnesi. Ja šajā laikā drēbes netiek uzlabotas, atdod labdarībai.
  • Paliek skapī – šī kaudze iespējams būs pavisam maza. Atceries, ka skapī paliek tikai tas, kas tev patiešām patīk, kas rada prieku, ko tu ikdienā vilksi, un to ir iespējams uzvilkt vismaz piecās kombinācijās.
  • Nevaru saprast – tās ir drēbes, kurām, piemēram, ļoti patīk krāsa, bet materiāls ir nekvalitatīvs. Drēbes no šīs kaudzītes noliec sev ikdienā neredzamā vietā. Ja 6 mēnešu laikā nav bijusi vēlme uzvilkt neko no šīm drēbēm, nedomājot atdod labdarībai.
  • Atdodu vai pārdodu – atdod labdarībai drēbes, kas var sniegt prieku citiem! Ja esi bijusi dizaineru apģērbu cienītājs, vari mēģināt pārdot šīs lietas, lai iegūtu atpakaļ vismaz daļu no iztērētā.
  • Metu ārā  – apakšveļu, zeķes vai galīgi novalkātu apģērbu vari izmest. Ir iespējams apģērbu arī nodot pārstrādei dažos apģērbu veikalos. Ja ir iespēja, noteikti izmanto otro variantu.

Svarīgi ir skapi revidēt vienatnē, lai citu cilvēku viedokļi nenomāc tavas domas par konkrēto apģērbu. Izbaudi šo laiku, pasaki drēbēm paldies par jaukajām atmiņām, atvadies no tām! Apģērbam gadās pieķerties, tāpēc nesatraucies, ja tas šķiet sarežģīti, tev ir mērķis – veselīgas attiecības ar apģērbu.

y

Uzmērot visas savas drēbes, kādā kladītē pieraksti, kas tev patīk un kas nepatīk. Pieraksti kādas krāsas un raksti tev piestāv, kādi nepiestāv, kāds materiāls tev patīk, kāds nepatīk, kāda piegriezne vai apkakles forma ir glaimojošāka tavam augumam, un citas detaļas, kas būs svarīgas, iegādājoties jaunu apģērbu.

3. solis: piepildi skapi!

Nesteidzies ar šī soļa īstenošanu! Visticamāk, tavā skapī tagad ir tikai dažas drēbes. Kādu laiku izmanto tikai tās. Kad vairākas reizes piefiksē, ka rodas vajadzība pēc, piemēram, žaketes, pieraksti to savā kladē. Saproti, kāda meteriāla, krāsas, piegrieznes žaketi vēlies, un pieraksti to. Atskaties uz piezīmēm, ko veici, uzmērot drēbes, par to, kas tev patīk un nepatīk.

Meklē vajadzīgo apģērbu, paturot prātā kapsulas garderobes pamatprincipus! Lai nodarītu mazāku postu dabai, izvēlies ilgtspējīgus ražotājus, nevis ātrās modes veikalus.

FOTO: GETTYIMAGES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt