Izgulēties teltī

Ikviens dabas cienītājs piekritīs, ka nekas nevar būt labāks par gulēšanu teltī siltā vasaras naktī. Tomēr, lai labi izgulētos, šo to ir vērtīgi zināt!

Telts izmēram ir nozīme?

Ja dodaties pārgājienā četru cilvēku sastāvā, ieteicams līdzi ņemt divas divvietīgās teltis, lai tās varētu nest uz maiņām. Ja tomēr ceļā dodaties divatā, labāk ņemt vienu divvietīgo telti. Jo telts ir lielāka, jo tā būs smagāka. Tuneļa veida teltis nodrošina daudz vietas, taču tai ir zemi griesti, savukārt kupola teltis ir daudz smagākas, taču tajās ir ievērojami vairāk vietas.

Kā izvēlēties?

Vasaras pārgājieniem piemērotākā būs trīs sezonu telts jeb telts, kas piemērota pavasara, vasaras un rudens sezonai. Ja plānojat nakšņot vietā, kur ir akmeņains pamats, vai arī zināt, ka sola vējainu laiku, labāk izmantot kupola telti. Lai to uzstādītu, nav nepieciešamas auklas un telts mietiņi, turklāt tās konstrukcija ir daudz izturīgāka pret vēju nekā citām teltīm. Ja pārgājiena laikā ir nelabvēlīgi laikapstākļi, tad var noderēt tuneļa telts ar priekštelpu, kurā stipru lietusgāžu laikā varēsiet izžāvēt samirkušās drēbes un gatavot vakariņas.

Kā kontrolēt temperatūru teltī?

Mazās atveres telts aizmugurē un audumi, kas aizsedz telts durvis, darbojas kā termostati, kas ļauj kontrolēt temperatūru teltī. Atveriet tos, lai ļautu vēsajam gaisam ieplūst teltī, vai arī aizveriet, lai saglabātu siltu gaisa temperatūru. Telšu materiāli ir elpojoši, taču īpaši mitros laikapstākļos kādu no mazajām ventilācijas atverēm vajadzētu turēt vaļā, lai atvieglotu gaisa plūsmu un samazinātu kondensāta veidošanos telts iekšpusē.

Kādu guļammaisu izvēlēties?

Labākā izvēle būs guļammaiss, kurā var brīvi kustēties. Ja guļammaiss būs pārāk ciešs vai pārāk brīvs, siltuma izolācija nedarbosies pietiekami efektīvi un jūsu ķermenis nepietiekami uzsildīs gaisu guļammaisa iekšpusē.

Ieteikumi drošākam miegam

Neejiet gulēt, ja jums ir auksti. Pirms iekārtošanās guļammaisā – apēdiet vai iedzeriet kaut ko siltu, kā arī aizejiet uz labierīcībām. Nevienam nepatīk pamosties nakts vidū, turklāt, pieceļoties un ejot ārā no telts, jūs zaudēsiet daudz sava ķermeņa siltuma. Savukārt vēsos vai pat aukstos vakaros ieteicams gulēt ar cepuri, jo caur galvu izplūst lielākā daļa siltuma.  

Ne mazāk svarīgi – katru rītu, pirms turpiniet savu vasaras pārgājienu, izvēdiniet un izpuriniet savu guļammaisu. Tādā veidā tas tiks atbrīvots no mitruma un iespējamiem kukaiņiem, kas palikuši guļammaisa iekšpusē, protams, ja nevēlēsieties ar tiem kopīgi turpināt iesākto pārgājiena maršrutu.

FOTO: GETTYIMAGES, Personīgais arhīvs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt