Luīza Meja Elkota. “Mazās sievietes”

1868. gadā publicētā grāmata ir ļoti iemīļota amerikāņu literatūras klasika. Lai gan rakstīta bērniem, to spēs izbaudīt arī pusaudži un pieaugušie!

Grāmata ir par četrām māsām: Džo, Emiju, Megu un Betu. Katrai ir savas intereses, talanti un mērķi. Viņu tēvs ir iesaistījies Amerikas pilsoņu karā, bet mamma rūpējas, lai meitenes būtu siltumā un ar pilniem vēderiem. Autore šo stāstu ir veidojusi, balstoties uz savas dzīves notikumiem, un pati visvairāk līdzinās Džo.

Šis ir burvīgs stāsts par pieaugšanu, ikdienas šķēršļiem un to pārvarēšanu. Grāmata bija viegli lasāma un radīja gan prieku, gan skumjas. Vienmēr, kad pievērsos lasīšanai, pārņēma tāds patīkams siltums un gaišums.

No visām četrām mazajām sievietēm ir iespēja mācīties. Gandrīz pēc katras nodaļas izlasīšanas gribējās kādu brītiņu pasēdēt un apdomāt izlasīto. Dažus citātus, kas bija aktuāli, pat izrakstīju un izveidoju par fona attēliem.

Grāmatai “Mazās sievietes” piešķiru 5 no 5 zvaigznēm. Nespēju atminēties nevienu brīdi, kad lasīt bija garlaicīgi vai gribējās pāršķirt lapu. Noteikti lasīšu šo grāmatu atkārtoti, lai vēl vairāk iedziļinātos, kā arī pamanītu detaļas, ko iepriekš palaidu garām.

FOTO: GETTYIMAGES, Personīgais arhīvs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt