Biezpiena bumbiņas jeb pončiki

Lasi un uzzini, kā pagatavot vienu no visu laiku populārākajiem bērnības našķiem!

Sastāvdaļas 

👪Daudzumus ~40 bumbiņas

  • 4 olas
  • 6 ēdamkarotes cukura
  • Šķipsna sāls
  • 500 g biezpiena (vislabāk izmantot sausu biezpienu, derēs arī vājpiena)
  • ~280 g miltu + papildus bumbiņu veidošanai
  • 15 g paciņa + 1 tējkarote cepamā pulvera
  • ~500 ml neitrālas garšas eļļas fritēšanai
  • Pūdercukurs pasniegšanai

Pagatavošana:

1. Olas viegli sakuļ ar cukuru un sāli. Visērtāk to darīt, izmantojot dakšiņu.

2. Olu masai pievieno biezpienu un visu kārtīgi sajauc. Mīklu maisa, līdz nav vairs lielu biezpiena gabaliņu. Tas nekas, ja paliek kāds gabaliņš, – masai nav jābūt pilnīgi viendabīgai.

3. Miltus sajauc ar cepamo pulveri un pievieno biezpiena masai. Šai receptē ir liels cepamā pulvera daudzums, kas palīdzēs bumbiņas padarīt ļoti gaisīgas.

3. Visu sajauc, līdz iegūta viendabīgas konsistences mīkla, – vari izmantot lielu koka karoti, lai to darītu. Pēc vajadzības pievieno vēl miltus, ja mīkla šķiet pārāk lipīga. Taču svarīgi nepievienot pārāk daudz miltu, jo tas padarīs bumbiņas sausas. Labāk, lai mīkla paliek nedaudz ķepīga.

4. No mīklas veido bumbiņas, bagātīgi pakaisot papildus miltus uz rokām un dēlīša. Ideāls bumbiņas izmērs ir nedaudz mazāks par pingponga bumbiņu. Ņem vērā, ka cepoties bumbiņas vēl palielināsies!

5. Katliņā uzkarsē eļļu, līdz mazs mīklas gabaliņš, iemests eļļā, sāk burbuļot. Eļļā uzmanīgi liek dažas bumbiņas. Sākumā tās nogrims, bet tad uzpeldēs. Ja nu gadījumā tās sāk piecepties katla apakšai, ar dakšiņu tās pabaksti, lai uzpeld. Fritē lielā eļļas daudzumā, ik pa brīdim apmaisot, līdz tās ir zeltaini brūnas un viscaur izcepušās – tas aizņems aptuveni 10 minūtes.

Ja eļļa būs par karstu, bumbiņas no ārpuses sadegs, bet vidū būs jēlas. Ja eļļa nebūs pietiekami karsta, bumbiņas sasūksies ar eļļu, būs smagas un nebūs tik gaisīgas. Tieši tāpēc sākumā fritē dažas, pārgriez un pārbaudi, kā tās izdevušās. Pēc tam nākamajām porcijām pēc vajadzības regulē eļļas temperatūru.

6. Gatavās bumbiņas izceļ no katliņa un liek uz papīra salvetes, lai tā uzsūc lieko eļļu. Liec fritēties nākamo porciju un tā turpini.

7. Apkaisi ar pūdercukuru, izmantojot sietiņu. Pasniedz nedaudz siltas.

Lai izdodas!

Izmēģini arī citas Betijas receptes – auzupārslu pankūkaspupiņu burgers“Confetti” cepumi un citas! 💛

FOTO: GETTYIMAGES, Personīgais arhīvs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt