Skaista sejas āda vasarā

Saules stari, regulārās peldes, kā arī nepietiekama ūdens daudzuma uzņemšana vasarā sejas ādai ir īsts pārbaudījums. Lūk, ieteikumi sejas mirdzumam gada siltākajā laikā!

Ādas tips

Lai pareizi parūpētos par sejas ādu vasarā, sākumā ir jāzina savs ādas fototips – vai āda ir sausa, normāla, taukaina, poraina, problemātiska vai kombinēta. Jāņem vērā, ka ādas fototips dzīves laikā var mainīties. Vecumā līdz 25 gadiem pastiprināti darbojas tauku dziedzeri, tādēļ āda var būt taukaināka. Savukārt pēc trīsdesmit gadu vecuma, āda sāk zaudēt mitrumu, tvirtumu un kļūst sausāka.

Mainoties gadalaikiem, var mainīties arī ādas tips. Ziemā ādai nepieciešams izmantot ādu barojošu kosmētiku, bet vasarā to nepieciešams aizstāt ar mitrinošu kosmētiku. Jebkurā gadalaikā ieteicams izmantot sejas maskas, serumus, pieniņus un vieglas tekstūras kosmētiku. Savukārt tiem, kas vasarā vairāk laika pavada ārā un ir pakļauti saules un vēja ietekmei, ieteicams izvēlēties mitrinošus krēmus, kas aizsargā no ultravioletiem stariem.

Pareizi izvēlēta saules kosmētika aizsargā ādu no priekšlaicīgas novecošanās, nevēlamas pigmentācijas un ultravioletā starojuma, taču arī saules kosmētika jāizvēlas, balstoties uz noteikto ādas fototipu.

Sausai ādai ieteicams ādu barojošāks aizsargkrēms ar mitrinošām īpašībām, kombinētai/normālai un nobriedušai ādai atbilstošāks būs vieglāks saules aizsargkrēms, savukārt taukainai vai jutīgai ādai – želeja, losjons vai pieniņš. Saules aizsargkrēms ar SPF filtru jāuzklāj apmēram 15 minūtes pirms došanās ārā zem dekoratīvās kosmētikas vai jāizvēlas kosmētika, kuras sastāvā jau iekļauts SPF aizsargfiltrs.

Šis tas par svīšanu

Pareiza sejas attīrīšana palīdz cīņā ar karstam laikam raksturīgo pastiprināto svīšanu. Ieteicams sejas ādu attīrīt divas reizes dienā, no rīta un vakarā. Samazināms to reižu skaits, kad seju mazgā ar ūdeni, jo tas sausina sejas ādu. Tā vietā ieteicams izmantot micelāros un termālos ūdeņus.

Taukainu sejas ādu vēlams attīrīt ar dziļi attīrošu želeju.

Piemēram, ja vakarā āda rūpīgi attīrīta, no rīta šo rituālu vēlreiz nav jāveic – pietiks ar termālā ūdens izsmidzināšanu, kas sejas ādai nodrošinās nepieciešamo tonusu. Izsmidzināmais termālais ūdens mitrinās arī dienas laikā – to var izsmidzināt uz krēmiem, aizsargkrēmiem, kā arī tas atsvaidzinās un nomierinās saulē uzkarsušu ādu. Savukārt pastiprinātu svīšanu novērsīs matējoši produkti, piemēram, serumi un krēmi.

Mitruma trūkums

Dehidrēta āda ir ādas stāvoklis, kad parādās niezoša sajūta, paaugstināts jutīgums, ādas tonis kļūst pelēcīgāks. Sausai ādai trūkst dabīgo eļļu, taču dehidrētai – ūdens. Arī taukaina āda var būt dehidrēta. Dehidrētu ādu ietekmē vielmaiņa, uzturs un ārējie faktori, kas mazina ūdens daudzumu ādā, kā rezultātā tā zaudē mirdzumu un tvirtumu.

Vasarā, kad daudz zaudējam šķidrumu un āda ir pakļauta saules un vēja ietekmei, nepieciešams pēc iespējas vairāk dzert ūdeni un mitrināt ādu ar vitamīniem bagātiem krēmiem un termālo ūdeni. Arī kolagēni un naktssveces eļļa, zivju eļļa palīdzēs ādu uzturēt tonusā.

Lasi, kā sevi pasargāt no atūdeņošanāsPasargā sevi no ūdens trūkuma organismā!💛

Esi prātīgs!

Viena no izplatītākajām kļūdām ir vēlmē pēc labāka iedeguma iegūšanas uz sejas ziest ķermeņa eļļu, kā rezultātā rodas saules apdegumi. Apdegumu gadījumā sakairināto ādu nomierina un atjauno dažādi aerosoli, piemēram, pantenols, alvejas gēli un mitrinoši krēmi.

Lai no saules apdeguma izvairītos, vasarā aizsargkrēms jālieto arī, ja laiks ir apmācies, jo mākoņi neaiztur ādai kaitīgos ultravioletos starus.

Cilvēkiem ar gaišu ādas krāsu, rudiem matiem un vasaras raibumiem ir pastiprināts pigmentācijas risks, kā arī var veidoties ādas pigmentācijas plankumi, parādīties jaunas dzimumzīmes. Ikvienam cilvēkam – jo īpaši gaišas ādas īpašniekiem – katru gadu pirms vasaras sezonas sākuma ieteicams pārbaudīt dzimumzīmes pie dermatologa, lai pārliecinātos par to, vai kāda no tām nav ļaundabīga.

Savukārt pirms došanās ārpus mājas svarīgi lietot saules aizsargkrēmu ar SPF50+, atkārtoti uzklājot pēc peldēšanās vai saulē atrodoties ilgstoši. Papildus tam ieteicams valkāt gaišu un elpojošu apģērbu, cepuri vai lakatu, kā arī jācenšas izvairīties no tiešiem saules stariem.

FOTO: GETTYIMAGES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt