Sezonas apģērba glabāšana

Lasi un uzzini 7 padomus, kā pareizi glabāt sezonas apģērbus!

Lai gan dažas dienas joprojām ir vēsākas, biezās ziemas drēbes, šalles un cepures pavisam noteikti vari krāmēt dziļākos plauktos. Te daži ieteikumi, kas šajā procesā var izrādīties noderīgi!

  • Pirms sākam domāt par drēbju locīšanu un likšanu kastēs, ir jāpārliecinās, ka visas drēbes ir izmazgātas. Mūsdienās ļoti daudz drēbju ir iespējams likt veļasmašīnā, arī dūnu jakas (var likt kopā ar tenisa bumbiņām, lai saglabātu to pufīgo izskatu). Mēteļus, kašmira jaciņas un zīda izstrādājumus gan labāk nest uz ķīmisko tīrītavu. Un pirms tam, protams, – iztīri kabatas!
  • Pirms liec drēbes mazgāties vai uzglabāt, apdomā, vai vēlēsies tās nēsāt arī nākamajā sezonā – vai tās nav par lielu vai mazu un vai sagādā prieku. Varbūt kādu no apģērba gabaliem izlem nodot labdarībā, otrreizējai pārdošanai vai ar draugiem uzrīkot drēbju maiņu.

Kā atbrīvoties no liekām drēbēs, lasi – Minimālisms tavā garderobē! 💛

  • Ja plāno iegādāties uzglabāšanas kastes, izvēlies tādu, kas kalpos vairākas reizes, būs drošas pret mitruma un putekļu iekļūšanu un viegli pārvietojamas.
  • Nav vēlams visas drēbes salikt ļoti blīvi, jo tās saplaks, iepakojums būs pārāk smags un, ja gadīsies vajadzība, būs grūti to pārvietot vai atrast noglabātās mantas. Tāpat ieteicams sadalīt drēbes pa veidiem – džemperi pie džemperiem, āra jakas pie āra jakām. Atceries pēc ķīmiskās tīrītavas noņemt plastmasas iepakojumu, lai apģērbs varētu elpot!
  • Sakopt pirms to nolikšanas nākamajai ziemai svarīgi ir arī apavus: attīrīt no dubļiem un sāls, izžāvēt. Pirms likšanas kastēs ieteicams ievietot saņurcītus papīra gabalus apavos, lai tie nezaudētu savu formu. Garos zābakus labi novietot tā, lai tie būtu stāvus pozīcijā, ieliekot kādu pudeli vai uzliekot tos uz statīva.
  • Pārliecinieties, ka kastes ir novietotas tumšā, vēsā un sausā vietā. Ja skapja izmērs to atļauj, drēbes var nolikt augstākajos plauktos, kur tās netraucēs ikdienas mantu pieejamībai. Mantu kastes var nolikt zem gultas vai veļas kastēs. Ja mājoklī ir kāda noliktavas telpa, tā būs vispiemērotākā. Garāža nebūs labākā vieta mitruma un iespējamo smaku dēļ.
  • Labākais risinājums jebkuras sezonas drēbju glabāšanai ir vakuuma iepakojumi. Tā drēbes aizņems mazāk vietas un nepieļaus saskari ar mitrumu, putekļiem vai kukaiņiem.

FOTO: GETTYIMAGES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt