Jūtūberu pāris: Gustavs un Baiba

Lasi interviju ar pirmo latviešu jūtūberu pāri Gustavu un Baibu Mellenbergiem!

Pirms tam “Gustavs un Baiba“, tagad “Mellenbergi”  nu jau sasnieguši 21 tūkstoti sekotāju. Viņi savas ikdienas gaitas un piedzīvojumus publicē video formātā jau trīs gadus. Tver.lv devās pie pāra uz sarunu, lai uzzinātu, kā viņi nonāca pie idejas filmēt video, vai atpazīstamība vienmēr ir patīkama un kādas iespējas jaunajiem vlogeriem mūsdienās piedāvā Youtube.

Mediji jūs mēdz dēvēt pa Latvijas pirmo jūtūberu pāri. Bet ja jautātu jums kā personībām?

Hmm, mēs esam parasti cilvēki, Gustavs ir treneris un izbijis profesionāls basketbolists. Viņa karjeras gaitas savā ziņā ir iemūžinātas mūsu video. Es šobrīd esmu Matildes mamma un Gustava sieva un daru visus ar to saistītos darbiņus. 

Tagad jau ir pagājuši trīs gadi, kopš sākām, mums ir bērniņš, kura pirmais pusotrs gads jau ir iemūžināts video, un ir tik interesanti atskatīties, kādi bijām pirms bērna un kādi esam tagad.

Kā sākās jūsu “dzīve” Youtube, kādi ir kanāla pirmsākumi? Vai bija kāds konkrēts mērķis tam, kādēļ sākāt filmēt video?

Mēs sākām filmēt, kad dzīvoju pie Gustava ASV. Man jau kādu brīdi bija doma par vloga kameras iegādi, jo kopš 2012. gada dzīvoju Youtube, skatoties ārzemju vlogerus. Skatījos visu, kas saistīts ar kosmētiku, jo man pašai nenormāli patīk krāsoties. Arī mana sākotnējā ideja bija tāda, bet tad sapratām, ka mēs to vēlamies darīt abi kopā un gluži vienkārši veidot savas dzīves dienasgrāmatu. Tagad jau ir pagājuši trīs gadi, kopš sākām, mums ir bērniņš, kura pirmais pusotrs gads jau ir iemūžināts video, un ir tik interesanti atskatīties, kādi bijām pirms bērna un kādi esam tagad. 

Vai kāds no jums jau iepriekš bija filmējis, montējis video? Cik sarežģīti ir to apgūt?

Jā, gan es, gan Gustavs. Protams, bez nekādām zināšanām, ļoti primitīvi –  programmās, kas jau tika piedāvātas datoros. Mēs lielākoties saskārāmies ar video montēšanu vidusskolā, bija jāfilmē dzejas video un citi video saistībā ar kulturoloģiju. Savukārt Gustavs montēja pats savas spēles labākos momentus, lai varētu tos nosūtīt skolām uz ASV.

Kad piedzima Matilde, pilnīgi noteikti kanāls mainījās. Izmainījās arī sekotāji. Vairāk sāka sekot mammas.

Vai jūsu skatītāju vidū ir arī heiteri, kuri komentējot izrāda savu nepatiku? Varbūt ir kāds spilgts piemērs?

Ir, bet salīdzinoši maz, tiešām maz. Konkrētu piemēru nevaru iedomāties, pārsvarā tādi cilvēki vienkārši ir neapmierināti ar savu dzīvi, tāpēc, redzot kaut ko pozitīvu, viņos tas izraisa nepatiku. Jēgas pievērst uzmanību nav, jo skaidrs, ka visiem tu nevari patikt, bet sāp tas tāpat. Īpaši man kā mammai, ja pasaka kaut ko sliktu par mūsu bērnu vai to, ko es daru, tad, protams, sirds iesāpas. Katrā ziņā cenšamies nepievērst uzmanību un turpināt darīt to, kas patīk.

Vai jūsu Youtube kanālā bija manāmas izmaiņas, kad kļuvāt par vecākiem?

Kad piedzima Matilde, pilnīgi noteikti kanāls mainījās. Izmainījās arī sekotāji. Vairāk sāka sekot mammas. Jā, ir arī komentāri ar pamācībām, kas ne visai patīk, jo daudzi man piekritīs, ka neviens vecāks nevēlās dzirdēt pamācības nevietā.

Katrā ziņā ar to naudu, kas šobrīd ieplūst no Youtube, īsti nevar dzīvot, nestrādājot papildus darbā.

Publicēties Youtube Latvijas auditorijai noteikti nav tas pats, kā to darīt, piemēram, ASV auditorijai…

Ha, ha, noteikti nav, mana naivā vīzija sākumā, ka mēs varētu būt kaut kas ļoti liels, sabruka pirmajās nedēļās. Taču, neskatoties uz to, mums bija spars turpināt filmēt un redzēt, ko mēs ar to varam panākt. Ir bijušas dažas lielākas sadarbības ar pazīstamiem zīmoliem, mazliet ļāvušas nopelnīt, taču lielākoties tiekam aicināti uz pasākumiem un atklāšanām, izmēģināt jaunus produktus, nereti saņemam dāvanas. Katrā ziņā ar to naudu, kas ieplūst no Youtube, īsti nevar dzīvot, nestrādājot papildus darbā.

Kā ar atpazīstamību – vai tas ir traucējis ikdienas dzīvē? Autogrāfus arī dodat?

Atpazīstami esam, jā! Un viss bija labi, līdz piedzima Matilde. Tad es sāku kļūt ļoti piesardzīga, man nepatika, ja kāds man tuvojās, kad esmu kopā ar Matildi ārā vai viņa čuč ratos. Noteikti traucē, ja cilvēki blenž un sačukstas. Kad es ieraugu slavenību uz ielas, es neskatos izteikti virsū, kur nu vēl norādu uz konkrēto personu. Visvairāk pēdējā laikā dusmojos, ja mēs ar ģimeni esam ārpus mājas kaut kur ēdam, un cilvēki nekautrējas nākt pie galdiņa un jautāt, vai var nofotografēties.

Ir būtiski atrast savu nišu, kurā turēties, jo ir ļoti viegli ieslīgt tajā, ko dara citi apmeklētāju skaita savākšanai.

Jūsu mīļākie latviešu un ārzmeju jūtūberi, kuru video mēdzat skatīties?

Man vairāk patīk Fleur de force un Sacconejolys. Gustavam Casey Neistat un Qias Omar. No latviešu jūtūberiem īsti nav tādu, ko skatītos ikdienā. Šad tad atrodam kādu video vai paskatāmies, ko mūsējie dara, bet tā konkrēti nevienam nesekojam.

Ko jūs novēlētu tiem, kas vēlas kļūt par jūtūberiem, bet baidās?

Daudz pacietības! Ir būtiski atrast savu nišu, kurā turēties, jo ir ļoti viegli ieslīgt tajā, ko dara citi apmeklētāju skaita savākšanai.

Skaties kā Gustavs un Baiba izmēģina Amerikāņu saldumus!

FOTO: PRIVĀTAIS ARHĪVS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt