Socziņas maijā: kas tagad aktuāls?

Youtube video ar 90 miljoniem skatījumu, mistiskais #broomchallenge izaicinājums sociālajos tīkos un TikTok aizliegums jauniešiem, kam vēl nav 16 gadu.

Noskati Pinterest un pērc

Pinterest var sēdēt stundām ilgi, smeļoties jaunas idejas un iedvesmu jauniem projektiem. Bet cik bieži esi sevi pieķēris pie domas, ka būtu gan forši tādu lietu iegādāties?

Lai to būtu vienkāršāk izdarīt, Pinterest veidotāji sadarbojušies ar Shopify platformas izstrādātājiem, lai atvieglotu lietotāju pieredzi. Ja preci varēs nopirkt, tad tai būs pievienota saite uz konkrēto veikalu, tā atvieglojot dzīvi gan veikalam, gan pircējam.

Rokraksts pārtop datorrakstā

Vai esi sapņojis par to, ka tavus pierakstus kladē varētu ātri un vienkārši pārveidot par tekstu datorrakstā? Patiesībā Google to cenšas izdarīt jau kopš 2017. gada, tomēr arvien tiek veikti jauni uzlabojumi, izmēģinātas jaunas fīčas, lai atvieglotu darbu. Ar Google Lens jau līdz šim bija iespējams rakstīto tekstu ar telefonu ieskenēt, taču tagad pievienota iespēja tekstu uzreiz kopēt kādā datora dokumentā, ja visur sasinhronizēts jaunākais Chrome pārlūks.

Pēdējo divu mēnešu laikā dubultojies Google meklējumu “iemācīties jaunu valodu” skaits. Ja vēlies to darīt, tad Google Lens piedāvā tekstus angļu valodā pārtulkot spāņu, ķīniešu un 100 citās valodās, vienkārši skenējot tekstu ar telefona kameru. Ja kāds vārds ir grūtāk izrunājams, ar Lens vari noklausīties arī pareizu izrunu.

Pirmajam Youtube video 15 gadi

Leģendārajam 18 sekunžu garajam video, ko Džarveds Karims uzņēma Sandjego zooloģiskajā dārzā, šogad aprit 15 gadu. Tas ir pavisam parasts video, kurā Džarveds staigā pa zoodārzu un kamerā stāsta, cik forši ir ziloņi un to garie snuķi.

Video tika augšupielādēts divus mēnešus pēc  Youtube platformas izveidošanas. Šo gadu laikā video skatījumu skaits tikai turpinājis augt, sasniedzot vairāk nekā 90 miljonus skatījumu.

Video vari noskatīties šeit:

TikTok bano pusaudžus līdz 16 gadu vecumam

Drošības apsvērumu dēļ TikTok liedzis iespēju pusaudžiem, kuri nav sasnieguši 16 gadu vecumu, savā starpā sazināties, sūtot vēstules. Šie jaunumi ieviesti kopš 30. aprīļa. Veidotāji uzsver, ka šis ir kā turpinājums iepriekš noteiktajam ierobežojumam – ka cilvēki, kuri nav draugi, nevar nosūtīt viens otram vēstuli. Ņemot vērā, ka cilvēki arvien vairāk laika pavada online, ir būtiski, lai virtuālā vide būtu pēc iespējas drošāka, uzsver aplikācijas veidotāji.

Slotas izaicinājums pārņem visu pasauli

Vai dzirdēji par slotas izaicinājumu jeb #broomchallenge, kas sociālajos tīklos kļuva virāls? Instagram un citus sociālos tīklus pārpludināja foto un video ar slotām. Pēc tam, kad cilvēki pārprata NASA paziņojumu par to, ka vienu dienu gravitācijas spēku slota varēs noturēties vertikāli un nenokrist, visi mēģināja pārbaudīt, vai slota tiešām spēj noturēties vertikālā pozīcijā, balstoties tikai uz sariem.

Taču beigās NASA, reaģējot uz cilvēku izdarībām, izstāstīja un parādīja, ka slota var nostāvēt uz sariem arī jebkurā citā dienā.

“Nav tādas īpašas gravitācijas, kas spētu ietekmēt tikai slotas,” rakstīts NASA Twitter kontā.

FOTO: GETTYIMAGES, Ekrānšāviņi no Apple App store, Play Store

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt