Vēsture īsumā: Hitlers

Vai Hitlers kādu nogalināja pats? Lasi un uzzini atbildi!

Vēsturnieki nav atraduši pierādījumus, ka Ādolfs Hitlers būtu kādu nogalinājis. Taču 1931. gadā notika kāds incidents, kas tomēr varētu raisīt aizdomas. 19. septembrī Hitlera Minhenes dzīvoklī atrada mirušu viņa pusmāsas meitu Angelu Mariju Raubalu, vairāk sauktu par Gēli. Oficiāli viņa skaitījās nošāvusies ar Hitlera pistoli.

Jauniete kopš 1929. gada dzīvoja pie Hitlera, un nākamajam Trešā reiha vadonim Gēli patika tik ļoti, ka līdzinājās teju apsēstībai. Nav skaidri zināms, vai viņiem bija intīmas attiecības, taču Hitlers uzmanīja katru radinieces soli. Viņš bieži ieslēdza Gēli dzīvoklī vai lika sargiem uzraudzīt viņas gaitas. Iepriekšējā dienā pirms nāves jauniete bija strīdējusies ar Hitleru tāpēc, ka vēlējās doties uz Vīni. Pēc oficiālās versijas, fīrers drīz pēc strīda pameta dzīvokli un devās uz tikšanos Nirnbergā.  Taču vairāki iemesli liek to apšaubīt. Nākamajā rītā 23 gadus vecās Gēli nāvi pasludināja par pašnāvību, un nacistu partija uzsvēra, ka visas spekulācijas par Hitlera saistību ar to esot tīrā propaganda.

Gēli Raubalu atrada mirušu Ādolfa Hitlera dzīvoklī 1931. gadā.

Četri pierādījumi PRET Hitleru:

1. Gēli bija iešauts krūtīs, un tas ir neparasti pašnāvību gadījumos, bet ļoti ierasts plānotās slepkavībās.

2. Hitlers apgalvoja, ka Gēli nāves iestāšanās laikā neesot atradies Minhenē. Fīrera vienīgo alibi nodrošināja viņa tuvākie palīgi.

3. Pēc Hitlera sabiedrotā, tieslietu ministra Franca Girtnera pavēles līķi izmeklēja tikai no ārpuses.

4. Pretēji katoļu pieņemtajai praksei Gēli apglabāja svētītā zemē, jo priesteri uzskatīja, ka viņa nav izdarījusi pašnāvību.

Patika raksts? Lasi arī citus žurnāla “Ilustrētā Pasaules Vēsture rakstus”! Abonē te!

MATERIĀLI NO ŽURNĀLA “ILUSTRĒTĀ PASAULES VĒSTURE” ARHĪVA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt