Gatis Kondrāts: “Saki dzīves iespējam vienmēr JĀ!”

Ielu vingrotājs, treneris, pasākumu vadītājs, uzņēmējs, varētu teikt pat multimākslinieks, kurš neapstājas ne mirkli. Lasi sarunu ar Gati Kondrātu!

Nepārtraukta kustība, izaugsme un neatlaidība virzīties uz priekšu un sasniegt to, ko sirds kārojusi visvairāk, atklājot, ka ne tikai sports var būt tuvāks sirdij, bet arī pasākumu vadīšana. Varbūt var šķist dīvaini – kā sportists un vēl pasākumu vadīšana?!

Nu, lūk, Gatis Kondrāts to ir sevī atklājis un ne mirkli nav domājis apstāties, lai atklātu sevī vēl vairāk jaunu un neizzinātu šķautņu.

Kā sākās tava sporta karjera? Kāpēc tieši ielu vingrošana un Street Warriors?

Vienmēr esmu bijis ļoti sportisks jau bērnībā izmēģināju dažādus sporta veidus. 2010. gadā norisinājās konkurss Latvijas zelta talanti 2010 , kur ievēroju puišus, kas uzstājās ar priekšnesumu, kurā tika iekļauti ielu vingrošanas elementi. Mani tas ļoti iedvesmoja, sāku par to interesēties vairāk. Uzzināju, ka šādi treniņi notiek Rīgā, aizbraucu uz savu pirmo treniņu un secināju, ka ielu vingrošanas kultūrā īsti nav trenera. Vismaz tajā laikā. Cits citu mācījām, motivējām un sacentāmies savā starpā.

Pēc šī treniņa nolēmu uzsākt ielu vingrošanas kustību Ogrē – manā dzimtajā pilsētā. Sākām nelielā draugu lokā, bet ātri vien pāraugām jau krietni lielākā jauniešu bariņā.

Ielu vingrošanas pamatā ir fiziskie vingrinājumi ar sava ķermeņa svaru, bet mērķtiecīgi trenējoties, kļūstot stiprākam un pieliekot radošas idejas. Daudzus vingrinājumus izdevās pārvēst par trikiem. Kombinējot vairākus trikus – skaistā priekšnesumā. Apkopojot visu mūsu arsenālu (trikus), nolēmām doties uz vietējām skolām iedvesmot vēl vairāk jauniešu mums pievienoties.

Vairāk par ielu vingrošanu:

http://www.ieluvingrosana.lv/

Apmeklējot skolas, mums izdevās iegūt atzinību no citiem jauniešiem. Daudzi patiešām kļuva iedvesmoti. Sāka paši vairāk trenēties vai pievienojās mums.

Protams, mums, jauniem puišiem, patika šāda uzmanība no mūsu vienaudžiem, līdz ar to sākām meklēt vēl iespējas, kur mēs sevi varētu parādīt vairs ne tikai tāpēc, ka gribējām iedvesmot citus, bet tāpēc, ka sāka iepatikties sajūta būt uz skatuves.

Viss šobrīd ir attīstījies līdz tādam līmenim, ka šova komanda Street Warriors nav tikai hobijs, bet tas ir pilna laika darbs. No priekšnesumiem skolās esam izauguši līdz lielām skatuvēm. Mūsu lielākā auditorija ir bijusi Lietuvā, uzstājoties Basketbola spēles starplaikā, Žalgiris Arēnā, kur mūs klātienē skatījās aptuveni 15 000 skatītāju.

Komandas sastāvs no pirmatnējā ir nomainījies 12 reizes. Bet no sākotnējā sastāva esmu palicis vienīgais, un šobrīd komandā esam 3 puiši un 3 meitenes.

Vairāk informācija par “Street Warriors”:

https://streetwarriors.lv/

Meiteņu turēšana uz rokām, cilvēku “piramīdas”, šādus kadrus nākas redzēt arī no karsējdejotāju puses. Kāda atšķirība ielu vingrotājam šovmeniem no karsējdejotājiem?

Karsējdejotājas lielākoties ir meiteņu deju studija, kura sagatavo dejas sporta spēļu pārtraukumiem, bet viņu priekšnesumos valda liela brīvība.

Vairāk par karsējdejotājiem lasi Betijas rakstā – Ko nozīmē būt karsējmeitenei! 💛

Karsējsports – ir oficiāls sporta veids, kurā piedalās puiši un meitenes, arī tiek dejots, bet galvenais uzsvars ir uz cēlieniem – pāros un grupās, tā saucamās piramīdas. Piedaloties karsēju sporta sacensībās, ir skaidri definēti noteikumi – kā drīkst celt un kā nedrīkst. Izpildot precīzi visu noteikumos atrunāto, vari iegūt pēc iespējas vairāk punktus.

Ielu vingrošana – manuprāt, vairāk ir brīva kustība. Vingrojumi ar sava ķermeņa svaru. Bez noteikumiem, protams, izpildot vingrinājumus tā, lai muskulis strādātu pareizi.

To gan cilvēkam bez attiecīgās izglītības nav tik viegli noteikt, bet manās acīs tas ir vairāk kā tautas sports. Lai gan šobrīd viss jau attīstījies tik tālu, ka notiek ielu vingrošanas sacensības arī pasaules līmenī un tiek vērtēti konkrēti triku precīzi izpildījumi.

Kad es sāku nodarboties ar to, tas bija tautas sports, tagad tas ir attīstījies par kaut ko vairāk.

Ielu vingrošanas elementiem pievienojām karsējsporta elementus, akrobātiku dejas un sākām mūsu priekšnesumus iestudēt pie mūzikas. Kad sākām iestudēt šādus priekšnesumus, mūsu komanda tika vēl vairāk atpazīta. Vairs sevi arī nevēlējāmies asociēt ar ielu vingrošanu, jo tagad jau bijām kaut kas vairāk nekā tikai ielu vingrotāji, tāpēc sākām sevi dēvēt par šova komandu.

Gatis ir arī viens no karsējfederācijas biedriem, vairāk par šo sportu var uzzināt arī šeit:

https://www.karseji.lv/

Pasaulē daudz mēdz runāt par to, cik daudz neveselīga pārtika tiek patērēta uzturā tieši jauniešu vidū, kā arī – ka viņiem īsti nav intereses par sportiskām aktivitātēm. Kāds, tavuprāt, ir latviešu jaunietis – sportisks un atraktīvs vai tomēr mājās sēdētājs?

Domāju, ka jaunieši mūsdienas nav nemaz baigie dīvānā sēdētāji. Visiem ir dotas daudzas iespējas, un jaunieši man apkārt tās arī izmanto. Kas attiecas uz veselīgu uzturu, es neteiktu, ka es esmu labākais paraugs. Man nav īpašas diētas, kuru ievēroju. Vienkārši viss tiek ēsts ar mēru – sabalansēti.

Tavā Instagram biogrāfijā raksti, ka esi vadošais prāts SIA Big Show. Ko dara šis uzņēmums, kādi ir Tavi pienākumi tajā?

Kad visu aizsākām, paši gājām vēl skolās un dzīvojām pie vecākiem, tāpēc mūs īsti neuztrauca, vai mums maksās par mūsu priekšnesumu. Tajā laikā mēs dibinājām biedrību Street Warriors, kas pēc saviem statūtiem ir bezpeļņas organizācija, lai popularizētu ielu vingrošanas kustību.

Vēl šobrīd biedrība ir aktīva un projektos, kur mērķis nav nopelnīt, darbojamies ar biedrību Street Warriors, bet, gadiem ejot, lai mēs to varētu darīt oficiāli un pelnīt naudu, vajadzēja dibināt uzņēmumu, un tā tika dibināts uzņēmums SIA Big Show.

Šis uzņēmums un projekts neietver tikai šova komandu. Ir izveidota mājaslapa, kas ir kā platforma, kurā var atrast visu nepieciešamo pasākuma organizēšanai. Sākot ar cilvēku resursu – fotogrāfi, mūziķi, pasākumu vadītāji, šova programmas – un beidzot ar tehnisko nodrošinājumu pasākumam.

Vairāk par Big Showwww.bigshow.lv

Es to visu menedžēju. Pats arī esmu pasākumu vadītājs. Viss sākās ar bērnu ballīšu vadīšanu, bet nu jau esmu izaudzis līdz kāzu vadīšanai un citiem nopietniem pasākumiem.

Neilgu laiku atpakaļ piedalījies realitātes šovā “Gribi kļūt slavens?”. Kā dalība šajā šovā palīdzēja tev kā influencerim?

Vienmēr dzīvē visām iespējām cenšos teikt jā, tā arī, uzzinot par šo šovu, nolēmu pieteikties, nemaz nezinot, kas mani sagaidīs. Nekas vairāk par nosaukumu “Gribi kļūt slavens?” man nebija zināms.

Sākotnēji arī galvenā balva netika izziņota, tāpēc var teikt – pieteicos tīri intereses pēc. Šovs noteikti deva papildu uzmanību un beigās arī izdevās uzvarēt.

Ieguvu automašīnu Mini Cooper. Šovs bija nedaudz haotisks, un arī šova fināls nedaudz negodīgs un nesaprotams, bet tādi jau laikam ir tie šovi.

Kā sociālie mediji tev ir palīdzējuši savas karjeras attīstībā? Vai sociālos medijus varētu nosaukt par mūsdienu trumpi?

Sociālie mediji noteikti ir viens no maniem trumpjiem. Mūsdienās tie dod ļoti daudz, ļauj kļūt pamanāmākam. Reizēm nav svarīgi, cik labs tu esi noteiktā sfērā, bet cik skaļš ir tavs vārds, – jo zināmāks esi, jo vairāk iespēju tev tiek dots.

Kāds ir tavs sekotājs?

Manuprāt, mans sekotājs ir atraktīvs jaunietis, kas pats dara daudz, bet papildus gūst iedvesmu no mana veidotā satura.

Gata Instagram:

https://www.instagram.com/gatiskondrats/

Un noslēgumā – ko tu novēlētu tiem jauniešiem, kuriem nav motivācijas nodarboties ar sportiskām aktivitātēm? Kā sevi motivēt?

Saki visām dzīves iespējam vienmēr JĀ, tās vienmēr novedīs pie kaut kā pozitīva. Negaidi īsto brīdi, kad sākt, jo tāds nekad nepienāks – īstais brīdis ir tagad! 

FOTO: GETTYIMAGES, Personīgais arhīvs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt