Menstruālā piltuve

Lasi un uzzini, kā izmantot menstruālo piltuvi un kādi ir tās lietošanas plusi un mīnusi!

Arvien vairāk sieviešu un meiteņu interesējas par dabai draudzīgāku un ērtāku alternatīvu higiēniskajām paketēm un tamponiem. Menstruālā piltuve kļūst aizvien pazīstamāka, jo ir iekarojusi vietu jau tūkstošiem sieviešu somiņās.

Izvēlies īsto!

Menstruālās piltuves tiek ražotas dažādos izmēros, un, tā kā tās gatavo dažādas firmas, arī starp firmām mēdz būt izmēru atšķirības. Parasti ir izdalīti divi vai trīs izmēri – S, M un L vai sievietēm, kas nav dzemdējuša un tām, kuras ir. Ar šīm detaļām var iepazīties vai nu firmas mājaslapā, vai arī tas ir uzrakstīts uz produkta kastītes.

Dažas piltuves ir veidotas no stingrāka, citas no mīkstāka materiāla, bet nevienu no tām pēc pareizas ievietošanas nevajadzētu just.

Arī to formas ir nedaudz atšķirīgas, dažas ir iegarenākas, citas apaļākas. Parasti sievietēm izdodas atras īsto piltuvi ar pirmo vai otro reizi.

Izmantošana

Kad esi sapratusi, kurš izmērs ir piemērots tev, pirms pirmās lietošanas reizes, menstruālā piltuve ir jāsterilizē. Parasti to dara, pāris minūtes atstājot piltuvi verdošā ūdenī. Noteikti vajag izlasīt arī instrukciju, kas ir kastītē vai uz tās, lai iepazītos ar konkrētā produkta īpatnībām.

Sterilizēt menstruālo piltuvi ir nepieciešams arī katru menstruāciju beigās.

Menstruālā piltuve ir jāizmanto tikai asiņošanas laikā, atlikušā cikla laikā to vari glabāt auduma maisiņā (tie parasti ir komplektā ar piltuvi).

Lai ievietotu menstruālo piltuvi, tev jājūtas ērti savā ķermenī, jo tā ir jāievieto iekšā makstī. Ir dažādi veidi, kā menstruālo piltuvi var salocīt, lai to būtu ērtāk ievietot.

Lūk, video ar dažiem populārākajiem veidiem!

Menstruālo piltuvi drīkst atstāt makstī līdz pat 12 stundām, bet smagākās asiņošanas dienās to noteikti prasīsies iztukšot nedaudz biežāk. Kad piltuve ir ievietota pareizi, izveidojas vakuums, un, lai to izņemtu, ir nepieciešams šo vakumu pārtraukt. To var izdarīt, saspiežot piltuves apakšējo daļu. Kad vakums ir pārtraukts, lēnām jāizvelk piltuve no maksts un jāiztukšo tualetes podā.

Pirms piltuves atkārtotas ievietošanas to vajag iztīrīt. Vislabāk būtu to izskalot. Ja tualetē nav izlietnes, vari līdzi paņemt ūdens pudeli vai izslaucīt to ar tualetes papīru. Ja izmanto otro variantu, ieteicams piltuvi izskalot, kad tas iespējams, piemēram, atgriežoties mājās.

Plusi

➕ Tā ir dabai draudzīga alternatīva. Higiēniskās paketes un tamponi noārdās vairākus gadu simtus ilgāk nekā to izmantotājs nodzīvo, un ne vienai vien sieveitei šī doma ir šķitusi šausminoša.

➕ Vienu menstruālo piltuvi var izmantot 10-15 gadus un tā maksā aptuveni 20 eiro, bet paketes un tamponi ir jāpērk katru mēnesi, un nevienam nav noslēpums, ka tamponi un paketes nav lēti produkti.

➕ To var izmantot daudz ilgāk – līdz pat 12 stundām atšķirībā no paketēm, ko var izmantot līdz 4 vai 6 stundām, un tamponiem, ko var izmantot līdz 6 vai 8 stundām.

➕ Tas ir ērti, kad esi apguvusi sev atbilstošāko tehniku. Nav jānēsā līdzi maciņš ar paketēm vai tamponiem. Ar menstruālo piltuvi var iet arī peldēties, jo tā nav pamanāma.

➕ Tā nav jūtama un nesagādā diskomfortu – kad ievietota pareizi, manstruālā piltuve nemanāmi savāc asinis un nerada ne sāpes, ne diskomfortu.

Mīnusi

➖ Var rasties grūtības to izskalot publiskās tualetēs, kur nav pieejama izlietne, bet tad var līdzi paņemt ūdens pudeli vai izmantot tualetes papīru, lai to izslaucītu.

➖ Pierašanas periods – paies vienas vai divas mēnešreizes līdz sapratīsi, kā tev ir vieglāk un komfortablāk ievietot un izņemt menstruālo piltuvi.

Ieteikums meitenēm, kas vēl nav stājušās dzimumattiecībās

Pirmajā reizē, visticamāk, būs jūtams diskomforts un sāpes, jo tiek pastiepta jaunavības plēve jeb himēns. Himēnu var pastiept arī, stiepjot špagatu, braucot ar riteni vai darot citas ikdienišķas aktivitātes, tāpēc par to nevajag satraukies.

Dubultā dimanta locīšanas veids ir īpaši piemērots meitenēm, kas vēl nav stājušās dzimumattiecībās, jo ir kompakts un mazs.

Kā salocīt Dubulto dimantu!

Izmantot menstruālo piltuvi ir droši un to drīkst izmantot jau pirmajās mēnešreizēs, bet, lai justos drošāk un ērtāk, iesakām konsultēties ar ginekologu!

FOTO: GETTYIMAGES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt