7 hobiji, kuri nemaksā neko

Gribi ietaupīt un labi pavadīt laiku? Lasi un uzzini par septiņiem maciņam draudzīgiem hobijiem!

Labs hobijs ir izklaidējošs un piepilda pēc smagas dienas. Taču nereti par tiem ir daudz jāmaksā. Šajā rakstā atradīsi tādus hobijus, kuros nevajadzēs ieguldīt naudu un pretī saņemsi labi pavadītu brīvo laiku.

Pārgājieni

Kas var būt labāks par mierīgu atpūtu pie dabas? Paķer mugursomu, draugus un dodieties ceļā ar kājām uz kādu interesantu vietu – pamestu muižu, ūdenskritumu. Ne visas Latvijas skaistākās vietas ir brīvi pieejamas, tieši tas padara pārgājienus vēl labākus. Šim hobijam izmaksas nav noteiktas un ir iespējas neiztērēt nevienu lieku centu, bet labi pavadīt laiku.

Dalība nevalstiskās organizācijās – brīvprātīgais darbs

Tagad vēl vairāk nekā jebkad agrāk ir iespēja apmeklēt dažādus pasākumus bez maksas. Viens no variantiem ir būt kā brīvprātīgajam – iesaistīties pasākuma organizēšanā vai jau pašā pasākuma dienā palīdzēt to īstenot. Šis hobijs palīdz iegūt jaunus kontaktus, pieredzi un lielisku ierakstu CV.

Bieži vien brīvprātīgo darbu un citas interesantas aktivitātes piedāvā nevalstiskās organizācijas (NVO). Ieraksti Google savas pilsētas nosaukumu un NVO, piemēram, Liepājas NVO, un atradīsi sarakstus ar organizācijām no dažādām jomām.

Atrodi sev piemērotāko un ne tikai labi pavadi laiku bez maksas, bet arī iegūsti ļoti lielu pievienoto vērtību, kas noderēs turpmāk dzīvē.

Youtube video/bloga veidošana

Ikvienam ir kāda sfēra, kas īpaši interesē. Mūsdienu tehnoloģijas piedāvā šo interesi kvalitatīvi pārvērst hobijā. Ir ļoti daudz vietņu, piemēram, www.wordpress.org, kur bez maksas var izveidot savu blogu. To var pilnībā pārveidot pēc saviem ieskatiem. Izveido rakstu, ieliec sociālajos tīklos un auditorija sāks augt.

Ja rakstiski neizpaudies tik labi kā runājot, tad vietne Youtube piedāvā iespēju pilnīgi bezmaksas veidot savu video saturu. Turklāt nav nepieciešama dārga tehnika, pilnībā pietiek ar telefona kameru un mikrofonu, kā arī vieglu un saprotamu video montāžas aplikāciju, piemēram, Adobe Premiere Clip. Brīžiem mums liekas – kuram gan interesē mans viedoklis? Pēc pirmajiem ierakstiem var redzēt – daudziem interesē.

Vairāk par video motēšanu un satura veidošanu lasi Vai sākt filmēt video 2020. gadā ir par vēlu? un 5 appi video rediģēšanai!💛

DIY (do it yourself) jeb dari pats

Ja draugi tevi dēvē par praktisko latvieti, tad šis ir ideāls hobijs tev. Internetā ir tik daudz dažādu pamācību, kā izveidot kaut ko no nekā. Viss, kas vajadzīgs, – laiks un pacietība. Uz svētkiem dāvanu vietā var izgatavot konfekšu pušķi. Garlaicīgos aizkarus virtuvē var pārvērst par interesantiem.

Ja ir brīvs laiks un gribas padarīt kaut ko aizraujošu, ieskaties youtube kanālā “5 minute crafts”, kur parādītas dažādas orģinālas idejas, ko var pārvērst hobijā un pārsteigt draugus.

Arī Tver.lv vari atrast dažādas idejas. Dodies uz sadaļu DIY un atrodi tīkamāko! 💛

Iemācies kaut ko jaunu

Neatkarīgi no tā, ko dari ikdienā, internets piedāvā iespējas attīstīt sevi jomās, kuras šobrīd palikušas tikai interešu līmenī. Izmēģini iespēju iemācīties sen kāroto valodu bez maksas. To piedāvā dažādas aplikācijas, piemēram, Duolingo.

Bezmaksas treniņi un viegli saprotami uzdevumi, kas nemanot iemāca jaunu valodu. Vienīgi jāņem vērā, ka, lai lietotu šo aplikāciju, ir jāpārzina vai nu angļu, vai krievu valoda.

Ja valodas nav tavs lauciņš, ir mājaslapas, kuras piedāvā tiešsaistes programmēšanas kursus, dažādu deju apmācības un citas nodarbes. Atliek tikai pameklēt un atradīsi sev jaunu hobiju.

Galda spēļu vakars ar draugiem

Katram uz kādu dzimšanas dienu vai Ziemassvētkiem ir uzdāvināta galda spēle. Laiks noslaucīt putekļus un saaicināt ciemiņus! Rīkot regulārus spēļu vakarus ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem var būt vieglāk, nekā domā. Lieliski pavadīts vakars, saliedēšanās un jaunas atmiņas.

Turklāt ir daudz spēļu, kur nemaz nav vajadzīgs papildu aprīkojums, piemēram, mēmais šovs. Nevajag gaidīt īpašus svētkus, lai izklaidētos. Ja ikdienā nesanāk kādu satikt, šī ir lieliska iespēja, kā pavadīt brīvo laiku kopā. Sarunā datumu un laiku jau šodien, pat ja tā būtu nākamā mēneša sestdiena.

Izmēģini jaunas receptes

Dažiem ēst gatavošana sagādā galvassāpes. Dažiem tā ir iespēja izpausties. Citi pieturas pie makaroniem ar gaļu un pelmeņiem. Bet, kamēr neesi pamēģinājis uztaisīt kaut ko interesantāku pēc receptes un sajutis gandarījumu par paveikto, nevari teikt, ka ēst gatavošana nav tava joma.

Sāc eksperimentēt ar ēdienu, izmēģini jaunas receptes, un tas var kļūt par tavu hobiju. Tavs vēders būs pateicīgs un galu galā apziņa, ka vari ciemiņiem pagatavot kaut ko vairāk par vārītiem kartupeļiem ar karbonādi, iepriecina vēl vairāk.

Izmēģini kādu no Tver.lv receptēm – “Confetti” cepumi, Netīrais Huans un citas!

Ir tik daudz veidu, kā iztērēt naudu un labi pavadīt laiku, ka sāk šķist, ka lētu vaļasprieku nav. Izmēģini kādu no Tver.lv piedāvātajiem hobijiem, varbūt atradīsi jaunu sirdslietu, kas kādu dienu var pārvērsties pilna laika darbā.

Galvenais – nebaidies izmēģināt jaunas lietas!

FOTO: GETTYIMAGES, EKRĀNŠĀVIŅŠ NO APPSTORE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt