Kā padarīt savu skaistumkopšans plauktu videi draudzīgāku

Ekovizāžiste Linde Vesate dalās ar septiņiem vienkāršiem un efektīviem veidiem, kā padarīt savu skaistumkopšanas plauktu draudzīgāku veselībai un videi!

Lai notiktu lielas izmaiņas, ir svarīgi spert daudz mazus solīšus pareizajā virzienā. Tavi ikdienas ieradumi ietekmē ne vien tevi pašu, bet arī apkārtējo vidi. Neuztraucies, tev nav kardināli jāmaina savs dzīvesveids, lai palīdzētu zemeslodei. Pietiks ar dažām viegli īstenojamām ikdienas izvēlēm, kas nāks par labu tev un ekoloģijai.

1. Nomaini vienreizlietojamos plastmasas skuvekļus pret nerūsējošā tērauda skuvekli ar nomaināmiem asmeņiem.

Skūšanās tēma ir vienlīdz aktuāla gan vīriešiem, gan sievietēm. Tikai iedomājies, cik daudz plastmasas skuvekļu tu izlieto mēneša, gada un 10 gadu laikā! Un cik naudas tu iztērē? Nerūsējoša tērauda skuveklis ir lieliska alternatīva, jo tas kalpos visu dzīvi. Pluss – nomaināmie asmeņi ir nododami otrreizējai pārstrādei.

2. Nomaini parastos vates kociņus un diskus pret organiskās kokvilnas kociņiem un diskiem.

Kokvilnas audzēšanā tiek izmantots liels daudzums pesticīdu, kuri piesārņo zemi, ūdeni, gaisu, kā arī izraisa smagas saslimšanas pašiem lauku strādniekiem un tuvumā dzīvojošiem cilvēkiem. Papildus tam kokvilnas balināšanā tiek lietota toksiska ķīmija, kuras paliekas ir atrodamas arī gala produktos. Organiskā kokvilna tiek audzēta bez pesticīdiem un citām ķimikālijām, tāpēc tā ir veselībai un videi labvēlīgāka.

Ideālā variantā organiskās kokvilnas vates kociņu pamats nebūs veidots no plastmasas.

3. Nomaini plastmasas zobu birsti pret zobu birsti ar koka kātu.

Tieši tāpat kā gadījumā ar plastmasas skuvekļiem – arī izlietoto zobu biršu daudzums ievērojami papildina plastmasas atkritumu kaudzi. Tikai šoreiz situācija ir vēl nopietnāka, jo zobu birsti tu liec mutē un tas nozīmē, ka tu burtiski nolaizi plastmasu un visas kaitīgās krāsvielas, kuras tika izmantotas tās ražošanā.

Koka zobu birste ir tikpat efektīva, to var likt kompostā (pirms tam nokniebojot sariņus) un tā izskatās ļoti stilīgi!

4. Nomaini kosmētikas noņēmēju pret vairākkārtlietojamu cimdiņu vai drāniņu.

Šis padoms ne vien mazinās izmesto vates plāksnīšu un kociņu daudzumu, bet arī patiks tavam maciņam. Vairākkārtlietojams mikrošķiedras cimdiņš vai lupatiņa notīrīs kosmētiku bez vai ar minimālu kosmētikas līdzekļa daudzumu. Pēc lietošanas to ir jāizmazgā ar ziepēm un jāatstāj izžūt. Šāds cimdiņš / drāniņa kalpos līdz pat trim mēnešiem.

5. Nomaini parastās salvetes pret salvetēm no bambusa.

Bambuss ir viens no ātrāk atjaunojamajiem resursiem. Tas ir arī hipoallerģisks un būs piemērots jutīgai ādai. Šo konkrēto bambusa veidu, no kura tiek gatavotas salvetes, pandas nelieto uzturā. Kvalitātes ziņā tu nepamanīsi nekādu atšķirību.

6. Nomaini parasto šampūnu pudelītē pret šampūnziepēm.

Ja vēlies mazināt izmesto atkritumu daudzumu, pamēģini parastā šampūna vietā izvēlēties šampūnziepes. Tās tiek pārdotas bez iepakojuma un pēc izlietošanas no tām burtiski nekas nepaliek pāri.

7. Nomaini plastmasas iepakojumus pret otrreiz pārstrādājamajiem.

Izvēloties produktus, pievērs uzmanību tam, lai iepakojums būtu pārstrādājams un ideālā variantā arī veidots no jau pārstrādātiem materiāliem. Tādā veidā netiks izmantoti jauni resursi. Šādi iepakojumi parasti ir no stikla, alumīnija, bambusa vai cukurniedrēm.

Ielūkojies arī Elizabetes rakstā par Minimal waste higiēnas precēm un uzzini, kur šīs videi draudzīgās alternatīvas iegādāties! 💛

Lai uzzinātu vairāk par eko skaistumkopšanu, seko Lindai Instagram @eco_makeup_linda.

FOTO: GETTYIMAGES, Sintija Lukmane

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt