Socziņu jaunumi: What’s up?

Kas jauns sociālajos tīklos? Tvitera viltus konti, jaunais Snapchat dizains, Facebook hobiju aplikācija un citas aktualitātes, kas jāzina katram.

Jaunas pogas ērtākai Snapchat lietošanai

Laba ziņa Snapchat lietotājiem! Drīzumā varam sagaidīt jaunus aplikācijas uzlabojumus – veidotāji grib uzlabot rīku pogas lietotnes apakšējā daļā, lai lietošanu padarītu vēl ērtāku. Plānots izveidot 5 pogas.

👻 Pirmā Snap Map jeb karte.

👻 Otrā poga – čata sadaļa.

👻 Trešā, vidējā – kamera, ceturtā – esošā Snap Discover sadaļa, kas tiktu pārdēvēta par Community un tajā ietverta aktuālā informācija par draugu profiliem, kuriem seko, rekomendācijas, paziņojumi utt.

👻 Savukārt piektā poga būtu jaunā Discover – viss, ko esi pieradis līdz šim redzēt zem jau esošās Discover pogas.

Tik Tok varēs kontrolēt vecāki

Pusaudži ir apsēsti ar aplikāciju Tik Tok. Mums droši vien tev tas nav jāstāsta, vai ne?

Tāpēc kopš 19. februāra aplikācija ir uzlabota ar vecāku kontroles rīkiem. Lai ierobežotu laiku, ko jaunieši pavada lietotnē, vecāki tagad var uzlikt savu limitu.

Tāpat vecāki var ierobežot un noteikt, ar kuriem draugiem iespējama saziņa. Kā arī noteikt saturu, kas viņu bērniem varētu būt nepiemērots. Atliek tikai saslēgt savu lietotni kopā ar bērna lietotni.

Instagram dod otru iespēju laboties

Ja kādu sev zināmu vai nezināmu iemeslu dēļ esi iekļuvis Instagram melnajā sarakstā un tavu kontu draud bloķēt, pateicoties neseniem uzlabojumiem, tev tiks dota vēl viena iespēja. Kā tas notiek?

Kad esi ierakstījis savu lietotājvārdu un paroli, parādās paziņojums par to, ka profils tiks dzēsts. Pirms tas neatgriezeniski notiek, tev ir iespēja 30 dienu laikā kopš brīdinājuma saņemšanas pieprasīt atkārtotu konta izvērtējumu.

Ja būsi labojies un dzēsis saturu, kas neatbilst lietošanas noteikumiem, pavisam iespējams, aplikācijas admini tev dos otru iespēju veidot kontu ar aizraujošu saturu.

This image has an empty alt attribute; its file name is GettyImages-1156630524.jpg

 WhatsApp pulcē 2 biljonus lietotāju

Februāra trešajā nedēļā Facebook piederošās lietotnes Watsapp lietotāju skaits sasniedza vēl nebijušu skaitu – 2 biljonus. Divu gadu laikā WhatsApp lietotāju pulkam pievienojās pus biljons – vēl 2018. gadā mēs, kas lietojam šo ērto saziņas aplikāciju, bijām tikai 1,5 biljoni.

Tā ka popularitātes vilnis vēl nebūt nav beidzies. Lai gan Facebook lietotāju skaita ziņā pārspēj Whatsapp, šī platforma daudz straujāk attīstās tieši ārpus ASV.

 Facebook komandas jaunā hobiju aplikācija Hobbi

Facebook jauno produktu izstrādes komanda ir sekojusi Pinterest piemēram un radījusi hobiju aplikāciju ar nosaukumu Hobbi. Tāpat kā Pinterest, arī šeit tu vari smelties idejas saviem brīvo brīžu vaļaspriekiem.

Izvēlies sev interesējošās tēmas, sākot no sporta aktivitātēm un došanos dabā, beidzot ar šūšanu un ēst gatavošanu. Pagaidām gan izskatās, ka aplikācijai vēl vajag laiku, lai ieskrietos, bet savu profilu gan vari izveidot jau tagad.

This image has an empty alt attribute; its file name is GettyImages-1156630524.jpg

Twitter robotprogrammatūras mūs apmuļķo

Kad ASV prezidents Donalds Tramps 2017. gada jūnijā paziņoja par valsts izstāšanos no ANO Parīzes klimata līguma, Tviteris burtiski pludoja tvītos, kas ietver informāciju par to, ka klimata pārmaiņas – tas viss ir muļķības. Taču izrādās, ka lielāko daļu tvītu, kas parādījās Tviterī, it kā noliedzot klimata pārmaiņas, bija radījušas datorprogrammas, kas maskējas zem cilvēku profiliem.

Laikraksts The Guardian 21. februārī publicēja pārsteidzošus datus, pamatojoties uz Brauna Universitātes (Brown University) pētījumu ASV. Analizējot gandrīz 7 miljonus tvītu par klimata pārmaiņu tēmu, atklājās, ka ceturtā daļa it kā Trampa atbalstītāju, kas pauž viedokli, ka klimta pārmaiņas ir tikai un vienīgi mīts, patiesībā ir robotprogrammatūras, kas spēj ielaikot, retvītot, sūtīt vēstules un izplatīt dezinformāciju (nepatiesu infiormāciju), izliekoties par cilvēku.

2018. gada maijā un jūnijā Tviterī tika konstatēti 70 miljoni viltus profilu.

This image has an empty alt attribute; its file name is GettyImages-1156630524.jpg

FOTO: GETTYIMAGES, EKRĀNŠĀVIŅI NO APPSTORE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt