Vai sievišķība slēpjas matos?

Tuvojas pavasaris – pārmaiņu laiks, kurā izkāpt no ierastajiem rāmjiem. Lasi un uzzini, vai zēngalviņas patiesi ir piemērotas tikai vīriešiem!

Modes tendences, vēsturiski notikumi, sabiedrības uzskati un iekšējas sajūtas ietekmē sievietes lēmumu – pieturēties pie gara vai īsa matu griezuma?

Bieži izskan frāze “es tā nevarētu”, kad tiek apspriesta tēma par zēngalviņas nogriešanu. Matu griešanu daudzas sievietes saista ar pārmaiņām savā dzīvē vai sevī.

Bieži sievietes matus saista ar pievilcību un sievišķību, un no īsa matu griezuma parasti attur bailes. Bailes no lielām pārmaiņām un bailes no tā, ka tas neizskatīsies gana pievilcīgi vai sievišķīgi.

Kino un zēngalviņas

Ceļojot atpakaļ vēsturē, zināms, ka pirmo reizi zēngalviņas kļuva populāras piecdesmitajos gados, kad Odrija Hepberna piedalījās filmā “Romas brīvdienas’’ ar tam laikam netipisko matu griezumu.

Vēlāk zēngalviņas kļuva arvien populārākas, pateicoties vairākām publiskām personībām, kas izvēlējās šo īso matu griezumu. Šīs sievietes pierādīja, ka arī īsi mati ir pievilcīgi un sievišķīgi, vairākkārt uzsverot, cik eleganti izskatās zēngalviņa.

Laura Arnicāne jau vairākus mēnešus ir iecienījusi ļoti īsu matu griezumu un dalījās ar to, kā sākotnēji nonāca līdz šadam lēmumam:

FOTO:Lūcija Rošāne

“Man vienmēr ir bijusi interese nogriezt matus, bet nebija drosmes. Kad nonācu pie sajūtas, ka esmu gatava matus nogriezt, pa galvu malās ļoti daudz domu saistībā ar sievišķību.

Lielāko daļu manas dzīves mati bija sievišķības etalons. Es vienmēr ar tiem eksperimentēju, kopu un veidoju savu tēlu, bet es vēlējos redzēt, kas notiek tad, kad to noņemu nost, – vai mana sievišķība paliks, aizmuks vai pat kļūs spēcīgāka?

Es tam briedu ilgi. Pirms daudziem gadiem viena draudzene teica, ka viņa jūt, ka kādu dienu noskūšu matus, un tā būs bomba. Kopš tā laika šī doma man ik pa laikam ienāca prātā. Es ilgi nebiju gatava, jo matiem biju pielikusi lielu savu identitātes daļu. Izklausās jau jocīgi, ka mati ir tāds big deal, bet visu šo laiku tā šķita.

Lēmumu pieņēmu, esot Meksikā. Kad tas notika, vienkārši vairs negribēju savus matus uz galvas. Biju simtprocentīgi gatava un nevarēju sagaidīt friziera apmeklējumu.

Īsi mati un pārmaiņas

Sievietēm ir ļoti dažādas attiecības ar matiem, tāpēc lielu pārmaiņu veikšana var radīt visdažādākās sajūtas. Pēc šāda liela soļa speršanas ir iespēja, ka jaunais matu griezums nepatiks vai, tieši pretēji, šķitīs ļoti pievilcīgs. Reizēm šīs sajūtas pastiprina apkārtējo cilvēku viedokļi, no kuriem clvēki bieži baidās.

“Es patiesībā jutos tā, ka man ir nokritis smagums. Ļoti ezotēriski izklausīsies, bet man bija sajūta, ka matos bija par daudz vecās manis. Gribējās nogriezt un sākt šo to no jauna.’’

Sākumā šķita, ka īsos matus vajag kompensēt ar īpaši sievišķīgu apģērbu – kleitām, svārkiem un dekoratīvo kosmētiku. Tad vienā mirklī sajutu matus kā savējos, un mani stereotipiskie uzskati noplaka, tāpēc atļāvu sev ģērbties tieši tā, kā tajā dienā sagribējās. Arī džinsos un T kreklā. Tagad es gan varu teikt, ka jūtos ļoti sievišķīga.’’

“Parasti ir vajadzīgs laiks, lai pierastu pie jaunās frizūras un sāktu domāt par jauniem, radošiem veidiem, ar ko eksprimentēt savā izskatā.’’

“Klikšķis” dzīvē

“Plānoju kaut kad noskūt matus pavisam, jo tam tomēr nesaņēmos. Arī tas man šķiet ļoti seksīgi. Esmu piefiksējusi, ka ar īsiem matiem manā izskatā vienmēr ir odziņa, lai vai kā es būtu saģērbusies.

“Varu būt ģērbta visa melnā, un īsie mati ir tie, kas manu izskatu “izvelk”. Tie ir ļoti personalizējuši mani.”

Man matu griezuma un stila maiņa vienmēr ir gājusi kopā ar kādiem lieliem dzīves notikumiem. Tad nogriezu čolku, tad krāsoju blondus, tad nogriezu bobu, bet beigās norgeizu arī pavisam īsus. Arī šim matu sakārtojuma jaunajam izskatam bija saistība ar lielu “klikšķi” manā dzīvē.’’

This image has an empty alt attribute; its file name is GettyImages-1088451282-3-e1580496705842.jpg

Lauras ieteikums sievietēm, kas grib pamēģināt pavisam īsu matu griezumu, bet nevar saņemties:

“Ja tā domiņa galvā kaut kur stāv, tā, visticamāk, nekur nepazudīs. Es ieteiktu riskēt un pamēģināt padzīvot arī ar īsiem matiem. Kas zina, varbūt tas būs tieši tas, kas tev tajā brīdī ir nepieciešams, un varbūt pat atradīsi sev pilnīgi jaunu stilu. Īsi mati sievietei var būt ļoti skaisti, kičīgi un reāli seksīgi.”

FOTO: GETTYIMAGES, PERSONĪGAIS ARHĪVS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt