7 veselīgas un gardas našķu alternatīvas

Ja arī tev patīk našķēties, lasi un uzzini, kādām uzkodām labāk dot priekšroku!

Snickers batoniņš vai dateļu konfektes

Snickers, tāpat kā lielākā daļa šokolādes batoniņu, satur palmu eļļu. Tā satur daudz piesātināto taukskābju, kas, ja uzņemtas pārāk daudz, var nodarīt lielu kaitējumu cilvēka veselībai, palielinot sirds slimību risku, jo paaugstina sliktā holesterīna līmeni asinīs. Taču vēl lielāku ļaunumu palmu eļļa nodara dabai, jo tās iegūšana ar katru gadu pieprasa arvien pamatīgāku lietus mežu izciršanu. Tas, savukārt, ir viens no iemesliem apdraudētu dzīvnieku sugu izmiršanai.

Tā vietā, lai notiesātu šādu batoniņu, izvēlies kaut ko garšas ziņā līdzīgu, bet veselīgāku.

Pavisam vienkārši var pagatavot šādu uzkodu – dateli pārgriez uz pusēm un izņem kauliņu. Kauliņa vietā ieliec riekstu, piemēram, zemesriekstu vai makadāmijas riekstu. Tad dateli pārlej ar izkausētu tumšo šokolādi un, ja vēlies, pārkaisi ar jūras sāli.

Brokastu kellogs vai auzu putra

Kuram bērnam (un būsim godīgi – arī pieaugušajiem) gan nepatīk iesākt rītu ar brokastu pārslām un pienu?

Vidēji viena porcija kellogs satur 12 gramus cukura, kas nozīmē, ka, katru dienu ēdot tos brokastīs, nedēļas laikā tiek apēsti gandrīz 85 grami cukura!

Izvēlies veselīgāku un mazāk pārstrādātu ogļhidrātu opciju brokastīm, piemēram, auzu pārslu putru.

Karameļu popkorns vai paštaisīts popkorns

Popkorns, kas gatavots ar minimālu daudzumu eļļas vai arī vienkārši mikroviļņu krāsnī bez jebkādām piedevām, ir salīdzinoši veselīgs ogļhidrātu avots, jo satur daudz šķiedrvielu.

Taču lielākā daļa jau gatavo popkornu, kas atrodami veikalā, satur transtaukskābes un absurdu daudzumu sāls, kā arī mākslīgas sviesta aromātvielas, kuras satur vairākas smadzeņu funkciju apdraudošus toksīnus.

Arī gatavais karameļu popkorns nav izņēmums, jo papildus jau visām minētajām sastāvdaļām tas satur daudz cukura. Ja kārojas popkorns, nopērc kukurūzas graudus un pagatavo popkornu pats, kontrolējot sāls daudzumu, ko pievieno.

Ja vēlies pagatavot saldo karameļu popkornu, kas ir gardāks par kinoteātrī atrodamo, skaties šo recepti!

Čipsi vai lavaša čipsi krāsnī

Nav noslēpums, ka kartupeļu čipsi ir viena no visu laiku populārākajām uzkodām. Taču lielākā daļa uztura speciālistu uzskata tos par tukšām kalorijām, jo mazā porcijā ir sastopams daudz ogļhidrātu un tauku. Turklāt čipsi ar dažādām garšām bieži vien satur mākslīgas aromātvielas.

To vietā pats pagatavo lavaša čipsus, kas cepti krāsnī bez taukvielām. Lavašu sagriez nelielās strēmelēs un liec 180 grādu krāsnī uz 5 minūtēm, līdz tie sāk apbrūnēt. Izņem no krāsns, pārber ar sāli un atdzesē. Tikpat kraukšķīgi un veselīgāka alternatīva.

Saldējuma kokteilis vai smūtijs

Tā vietā, lai izdzertu saldējuma kokteili, kura vidēja izmēra glāze satur vairāk nekā 600 kaloriju, aizstāj to ar kādu paštaisītu smūtiju. Ja, to gatavojot, izmantosi saldētus augļus un ogas, tas saturēs ne tikai mazāk kaloriju, bet arī vitamīnus un šķiedrvielas. Turklāt auksts tas garšos tikpat labi kā saldējuma kokteilis.

Padoms – lai smūtijs būtu krēmīgāks, pievieno proteīna pulveri, kas blenderējot uzputosies.

Mandeles tumšajā šokolādē

Mandeles satur veselīgos taukus, šķiedrvielas, nedaudz olbaltumvielu, kā arī magniju, kas tās padara par vieniem no vērtīgākajiem riekstiem. Ja vēlies kaut ko nedaudz saldāku, vari dot priekšroku mandelēm tumšajā šokolādē.

Burkāni ar humosu

Izvēlies humosu, kurš nesatur konservantus, vai arī pagatavo to pats, izmantojot turku zirņus, olīveļļu, ķiploku un sezama sēklu pastu. Uzturvērtības ziņā tas satur olbaltumvielas un labos taukus, kuri, starp citu, palīdz organismam uzsūkt taukos šķīstošos vitamīnus, kas atrodami burkānos.

Burkāni nesatur daudz kaloriju, tāpēc vari apēst lielu porciju, kas ļaus saglabāt sāta sajūtu diezgan ilgi.

FOTO: GETTYIMAGES, PERSONĪGAIS ARHĪVS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt