Sofija Kinsela. “Mana ne tik perfektā dzīve”

Turpinot Tver.lv “Grāmatu kluba” tradīcijas, šoreiz tuvāk iepazīsties ar Elizabetes pārdomām par Sofijas Kinselas grāmatu “Mana ne tik perfektā dzīve”!

Dzīve, ko parādām sociālajos tīklos, bieži vien atšķiras no realitātes. Filtri, fotošops un facetune – tas padara mūsu ne tik perfektās dzīves perfektas, vai ne?

Šīs grāmatas stāsts ir ļoti atbilstošs mūsdienām. Tas ir par draudzību un dubultdzīvi, kas izveidojas, radot ideālu personību sociālajos tīklos, bet realitātē cīnoties ar pavisam ikdienišķām problēmām. Problēmām, ar ko saskaras gandrīz katrs pieaugušais, – naudas trūkums, kā arī ģimenes nesaskaņas un neizteikts aizvainojums.

Romāns lika aizdomāties par pārsteidzīgu secinājumu veikšanu, novērtējot cilvēkus, kurus patiesībā nepazīstam. Diezgan bieži gadās vērtēt cilvēkus tikai pēc izskata vai īsas sarunas. Cik perfekta un burvīga gan ir viņu dzīve!

Prātā iespiedusies viena rindiņa: “Kāpēc tu noticēji manam teātrim, ja zināji, ka tavējais ir izdomāts?”

Lai gan vajadzēja mazliet laika, lai ieskrietos, pēdējās nodaļas lasīju līdz četriem no rīta ar platu smaidu sejā. Rakstniece ir veiksmīgi parādījusi cīņu par lielā sapņa piepildīšanu – tajā ir ļoti daudz šķēršļu, grūtību, nosodījuma un sarežģījumu.

Bieži cilvēku perfektās dzīves nav nemaz tik perfektas un paša dzīve nav tik slikta tikai tāpēc, ka ir atšķirīga. Šis aizkustinošais stāsts izraisīja daudz pārdomu un noteikti atviegloja manu ikdienu, dzīvojot laikā, kad sociālie tīkli ir daļa no ikkatra garāmgājēja dzīves.

“Ak, šī izmisīgā vēlme uzturēt pievilcīgo mītu par perfektu dzīvi!’’

FOTO: GETTYIMAGES, PERSONĪGAIS ARHĪVS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt