Samazināsim plastmasas pudeļu patēriņu!

Vēlies uzzināt vairāk par to, kā savā ikdienā palīdzēt dabai? Ieskaties!

Lai aicinātu sabiedrību mainīt savus ikdienas paradumus un aizdomāties par cilvēka rīcības sekām, pārmērīgi patērējot dzērienu plastmasas pudeles, “Zaļā josta” uzsāk sociālu kampaņu “Man pašam savs”.

Kampaņas ietvaros norisinās sabiedrības izglītošana par plastmasas pudeļu patēriņa nelabvēlīgo ietekmi uz vidi. “Zaļā josta” aicina iedzīvotājus atbalstīt apņemšanos plastmasas pudeles aizstāt ar videi draudzīgām, daudzkārt uzpildāmām pudelēm, daloties ar savu pieredzi tīmeklī, lietojot tēmturi #SavaPudele.

Sākot ar 2021. gada 1. janvāri stāsies spēkā Eiropas Savienības (ES) Padomes aizliegums plastmasas šķīvju, ēdamrīku, salmiņu, vates kociņu vai balonu kātiņu tirdzniecībai un ievērojami tiks palielināts plastmasas pudeļu pārstrādes apjoms. Līdz 2030. gadam visiem plastmasas iepakojumiem, kas ražoti Eiropas Savienībā, jābūt pārstrādājamiem.

“Maksimāli ir jāsamazina vienreizlietojamās plastmasas lietošana ikdienā un jālieto lietas atkārtoti. Visam dzīvē jābūt ar mēru, un jārīkojas tā, lai tas atstāj minimālas sekas uz vidi,” uzsver “Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa.

FOTO: GETTYIMAGES, PUBLICITĀTES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt