5 iemesli, kāpēc izvēlēties dabīgu kosmētiku

Pirms dodies papildināt savus kosmētikas krājumus, ielūkojies un uzzini, kā izvēlēties dabīgu kosmētiku. Gan tava āda, gan daba pateiks lielu PALDIES!

Mūsdienās aizvien biežāk cilvēki runā par ķīmiju ietekmi uz cilvēkiem un dabu. Ļoti grūti ir izvairīties no tām, tāpēc iepērkoties liela uzmanība jāpievērš ne tikai iepakojumam un sastāvam, bet arī tam, no kurienes produkts nāk.

Dabīgs, organisks, eko, vegānisks – šie un citi tamlīdzīgi nosaukumi aizvien biežāk parādās uz produktu iepakojumiem, arī kosmētikas. Katram no tiem ir sava nozīme un nianses.

Jautājām ekovizāžistei Lindai Vesatei, ko nozīmē “dabīga kosmētika” un kāpēc mums būtu jādod tai priekšroka.

Dabīga kosmētika ir tāda, kuras sastāvā ir tikai vielas no dabas.

Tās var būt iegūtas gan no augu valsts (piemēram, kokoriekstu eļļa, šī sviests, kamēlijas ekstraksts), gan no dzīvnieku valsts (piemēram, bišu vasks, lanolīns (iegūts no aitu vilnas), karmīns (samalti kukaiņi)). Šīm sastāvdaļām ir jābūt neapstrādātām vai minimāli apstrādātām.

Dabīga kosmētika nesatur veselībai kaitīgas vielas

“Parastā” kosmētika pārsvarā ir veidota no ķīmiskām sastāvdaļām. Lai gan ne visa “ķīmija” ir slikta, lielākā daļa kosmētisko sastāvdaļu ir kaitīgas veselībai. Ķīmiskās vielas kosmētikā var izraisīt ādas un acu jutīgumu, izsitumus, alerģijas, hormonu izmaiņas, nervu sistēmas traucējumus, kaulu trauslumu, neauglību un pat veicināt vēža attīstību.

Lietojot dabīgu kosmētiku, tu vari būt drošs par savu veselību.

Dabīga kosmētika nesatur videi kaitīgas vielas

Kosmētika, kuru mēs lietojam, nokļūst ne vien mūsu organismā, bet arī apkārtejā vidē. Tas notiek, gan mazgājoties dušā, gan peldoties jūrā, gan izsmidzinot dezoderantus un matu lakas.

Ķīmiskās sastāvdaļas piesārņo ūdeni, zemi un gaisu.

Viens no apspriestākajiem produktiem ir saules aizsargkrēms, kurā bieži vien ir tādas sastāvdaļas kā Oxybenzone, Butylparaben, Octinoxate, kas noārda koraļļu rifus. Dabīga kosmētika nepiesārņo apkārtejo vidi un nekaitē tās iemītniekiem.

Dabīga kosmētika neveicina alerģijas, ādas jutību un diskomortu

Ja tev pēc kopjošās vai dekoratīvās kosmētikas lietošanas uz ādas rodas apsārtumi, izsitumi vai nieze, zini, ka tas nav normāli. Tāpat acīm nav jāasaro no skropstu tušas vai acu zīmuļa, lūpām nav jāsprēgā no lūpu krāsas un Tev nav jāšķauda no matu lakas. Visas šīs ķermeņa reakcijas norāda, ka kosmētikas sastāva ir ķīmiskas vielas, kuras nav tavam ķermenim pieņemamas.

Jā, arī dabīgas sastāvdaļas var izraisīt alerģijas, ja tev ir uz tām nosliece, bet kopumā tās ir daudz drošākas lietošanā.

Dabīga kosmētika tiek pārdota videi draudzīgā iepakojumā

Zīmoli, kuri ražo tikai dabīgu kosmētiku (nevis atsevišķu dabīgas kosmētikas līniju), bieži vien piedomā arī par videi draudzīgākiem iepakojumiem.

Tie var būt veidoti no otrreiz pārstrādātiem materiāliem un paši ir nododami pārstrādei.

Šobrīd aizvien popularāki kļūst iepakojumi, kuri atgādina plastmasu, bet ir ražoti  no cukurniedrēm. Tāpat dabīgās kosmētikas zīmoli bieži vien dod priekšroku FSC sertificētam papīram un nekaitīgām krāsām.

Dabīgas kosmētikas ražošanā tiek izmantotas videi draudzīgas metodes

Uzņēmumi, kuri pievērš uzmanību savu produktu kvalitātei, noteikti piedomā arī par ražošanas metodēm.

Bieži vien augu sastāvdaļas tiek audzētas, ņemot vērā biodinamiskos ritmus, bet dzīvnieku valsts ingredienti tiek iegūti maksimāli saudzīgā veidā, un ražošanas procesā tiek samazināti CO2 izmeši.

Darbiniekiem tiek nodrošināta godīga samaksa un pieņemami darba apstākļi. Daudzi zīmoli iet vēl soli tālāk, aprīkojot savas ražotnes vai ofisus ar saules baterijām, atkritumu šķirošanas punktiem un citām “zaļām” iniciatīvām, ar kurām var iepazīties viņu mājaslapās.

Diemžēl nav vienotu starptautisku regulu, kas noteiktu dabīgas kosmētikas standartus. Terminu “dabīgs” var lietot uz jebkura produkta iepakojuma, kura sastāvā ir pāris dabīgas sastāvdaļas.

Kā atšķirt īstu dabīgu kosmētiku? Kuriem logo un sertifikātiem var uzticēties? Ieraksti komentāru sadaļā, ja vēlies uzzināt vairāk!

Lai uzzinātu vairāk par eko kosmētikas pasauli, seko Lindas Instagram kontam @eco_makeup_linda! 💋

FOTO: GETTYIMAGES, Sintija Lukmane

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt