Īpaši plānas pankūkas

Uzzini, kā pagatavot izcilas plānās pankūkas, sekojot Roja Pipara padomiem!

Sensenos laikos meitenes varēja precēties tikai tad, kad bija iemācījušās cept pankūkas. Bez šīm iemaņām princis baltā zirgā pēc jums neatjās. Lai gardas pankūkas un jauki cilvēki apkārt! ☀

Sastāvdaļas:

  • 200 g kartupeļu cietes
  • 400 ml piena
  • 2 olas
  • cukurs
  • sāls

Pagatavošana:

1. Gatavo pankūkas. Visas sastāvdaļas sajauc kopā, pievieno pa šķipsniņai sāli un cukuru.

 2. No pagatavotās mīklas izcep plānas pankūkas. Pirms katras pankūkas mīkla kārtīgi jāapmaisa. 

3. Pankūkas var pasniegt ar ievārījumu, krējumu, svaigām ogām, pildīt ar sieru, dārzeņiem, gaļu vai biezpienu un pat taisīt kūkas.

Lai izdodas!

Seko pavāram arī Instagram un abonē viņa Youtube kanālu! 👨🏼‍🍳

Lasi arī Roja blogu – http://pipars.lv!

Izmēģini arī Roja sāļās uzkodu tortes, cūkgaļas cepeša un spageti sacepuma recepti! 💛

FOTO: GETTYIMAGES, PERSOVĪGAIS ARHĪVS

1 komentārs
  1. Labdien, Roj! Izlasiju Jūsu recepti par plānajām pankūkām. Jā, pirmo reizi uzzinu, ka mīklu var jaukt ar kartupeļu miltiem ne ar parastajiem – kviešu miltiem. Bet es, kā vecāka gadagājuma cilvēks, vēlos padalīties ar savu plāno pankūku gatavošanas recepti. Daudzumi gan nebūs precīzi, jo visu lieku uz aci. Gribu tikai piebilst, ka pankūkas izdodas ļoti plānas un gardas. Mans uzskats, – jo plānajām pankūkām vairāk olu, jo tās var izcept plānākas un arī gardākas. Un vēl – vēlamas māju vistu olas ne veikala! Mana bļoda, kurā parasti jaucu plānās pankūkas ir apm 1litrs – 1,5 litri. To jaucu pilnu – ne jau gluži “līdz lūpai”, bet pilnu, jo man ēdāju daudz. Uz šo bļodu situ 7 citreiz pat 8 olas. kārtīgi izklapēju ar cukuru un šķipsniņu sāli. Tad olas atjaucu nedaudz ar ūdeni, pēc tam pievienoju miltus, lai iznāk mīkla apmēram skābā krējuma biezumā. Tad, kad izmaisīts, lai nav neviena kunkulīša, pakāpeniski atjaucu ar pienu līdz vajadzīgajam šķidrumam. Mīklu taisu šķidru – apm saldā krējuma konsistencē. Iznāk ļoti plānas pankūkas. Par šo pašu tēmu – atceroties jaunību, – reiz ar vīru bijām aizbraukuši pie vīra radiem talkā – arī uz lauku mājām. man tante prasīja izcept pusdienām plānās pankūkas, pie kam gribu piebilst, ka viņa pati gatavoja ļoti garšīgi. Viņiem bija arī savas vistiņas, tāpēc ar olām varēju rīkoties droši. Izcepu pankūkas pēc sava paraduma un vīra tante nespēja vien brīnīties, kur man tik plānas un gardas pankūkas izdevies izcept. Nu tādas manas atmiņas pankūku kontekstā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt