Košākās vietas pasaulē

Iepazīsti neparastas vietas, kurās dabai paticis paspēlēties ar krāsām!

Lielais zilais caurums

📍 Kur: Belizā, Centrālamerikā

Aptuveni 100 km no nelielās valstiņas krasta paslēpies kāds dabas brīnums, ko steidz apskatīt cilvēki no visas pasaules. Tur esošajos salīdzinoši seklajos rifos paslēpies neparasti dziļš “caurums”, kas stiepjas pat 120 metru dziļumā, tādēļ tas ļoti labi iet pie sirds nirējiem. Zilie caurumi pasaulē nav retums, taču tieši Belizā esošais ir atzīts par lielāko – tā platums ir 305 metri. Lielais zilais caurums kļuvis par vienu no Belizas simboliem.

Pamukkale kalni

📍 Kur: Turcijā

Kalnos, kuri veidojušies, nogulsnējoties kaļķakmenim, paveras īpaša burvība. Termālajos ezeros sakarsušais ūdens smeļas pāri stāvajām malām, izveidojot īpaši caurspīdīgu un gludu ledus kārtu, kas koši atstaro zilās debesis. Ar kalciju bagātajam ūdenim tekot pāri nogāzēm, izveidojušās baltas terases. Tieši te savulaik atradusies kāda no senajām pilsētām Hērapole, kas iekļauta UNESCO pasaules mantojumā. Ne velti pastāv teiciens: “Tu neesi redzējis Turciju, ja neesi bijis Pamukkalē.”

Uguns ieleja

📍 Kur: ASV

Aptuveni 90 km attālumā no naktsdzīves epicentra Lasvegasas atrodas viens no dabas košākajiem veidojumiem. Te vecākajā un lielākajā Nevadas štata parkā atrodama ieleja, kas laistās uguns krāsās. Tuksneša smiltis vairāk nekā 16 000 ha platībā iekrāsojušās sārtos, oranžīgos un rozā toņos, kas sakārtojušies glītās josliņās. Te nesteidzīgu laiku pārgājienos steidzas izbaudīt gan vietējie iedzīvotāji, gan tūristi no visas pasaules.

Sarkanais ezers

📍 Kur: Tanzānijā

Sodas ezers dēvēts arī par sarkano vai asiņaino ezeru tā košās krāsas dēļ. Turklāt tas ne tikai izskatās visai baisi, bet arī ir diezgan neviesmīlīgs – tā augstajā sāls koncentrācijā, PH līmenī un teju 50 °C karstumā nespēj izdzīvot gandrīz neviens organisms. Vienīgās, kurām skarbā vide netraucē, ir sarkanās aļģes. Un tieši tām varam pateikties par košo krāsu, ko ezers ieguvis.

Dallola vulkāns

📍 Kur: Etiopijā

Dallola vulkāna krāteris atrodas Danakila tuksnesī Etiopijas ziemeļaustrumos un patiesībā ir salīdzinoši maz apmeklēts, jo tam ir grūti piekļūt. Arī vide nav visai patīkama – no karstajiem sēravotiem, kas ieskāvuši vulkānu, ceļas nepatīkama smaka. Turklāt šī ir viena no karstākajām vietām pasaulē – vidējā gaisa temperatūra gadā ir ap 35 °C, taču vasarā tā var sasniegt pat 47 °C. Koši zaļos un dzeltenos toņus veido sēra un sāls sajaukšanās reakcija.

.

FOTO: GETTYIMAGES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt