Jauniešu apņemšanās 2020. gadā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja atklāj, ko Latvijas jaunieši ir apņēmušies 2020. gadā. Ielūkojies un rodi iedvesmu savu mērķu sasniegšanai!

Jauns gads ikvienam nes jaunas iespējas un liek pārdomāt to, ko neesi paguvis izdarīt iepriekš. Šogad tas ir vēl īpašāks, jo sākusies trešā 2000. gadu desmitgade, tāpēc izvirzītie mērķi var būt vēl spēcīgāki. Vai tu ar esi kaut ko īpašu apņēmies?

Lai gan 74 % jauniešu apliecina, ka jūtas apmierināti ar savu dzīvi, tomēr arī viņi ir izvirzījuši sev mērķus, kurus sasniegt jaunajā gadā. Populārākās apņemšanās jauniešu vidū – sākt dzīvot veselīgāk (56 %), iemācīties kaut ko jaunu, iespējams, doties uz kursiem (55 %), lasīt vairāk grāmatu (42 %) un mazāk lietot sociālos tīklus (33 %).

Savukārt 13 % nolēmuši censties aizbraukt kādā jauniešu apmaiņas projektā, izmantojot programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” piedāvātās iespējas.

Lielākajai daļai Latvijas jauniešu ir sava Jaunā gada apņemšanās, to atzina 91 % no aptaujas dalībniekiem, tomēr ceturtajai daļai no viņiem nav skaidra plāna, kā tās īstenot.

Ja esi viens no viņiem, tev noteikti noderēs raksts par mērķu sasniegšanu – Sasniedz mērķus!

Psihologi norāda, ka Jaunā gada apņemšanās visbiežāk netiek izpildītas tikai tāpēc, ka domājam nevis par to, kāpēc kaut ko vēlamies darīt, bet gan visu enerģiju novirzām uz prātojumiem, kā to paveikt.

Ikvienam mērķim, vai tas ir veselīgs dzīvesveids vai jaunas valodas apguve, ir nepieciešams saprast, kādēļ to vēlies. Ja neatradīsi motivāciju, tad Jaunā gada apņemšanos būs praktiski neiespējami izpildīt.

Nedaudz vairāk nekā puse no aptaujātajiem ārpus skolas, darba vai mācībām universitātē lasa grāmatas, taču teju tikpat liela daļa to ir iekļāvuši savā Jaunā gada apņemšanās sarakstā.

Tiem, kuri ir izvirzījuši mērķi lasīt grāmatas, ir jāsaprot, kādas grāmatas un kādēļ viņi grib izlasīt, lai pēc pirmajām 10 izlasītajām lapaspusēm lasāmviela netiktu aizmirsta. Tieši tāpat ir ar jebkuru citu apņemšanos.

Veiksmi mērķu sasniegšanā!

FOTO: GETTYIMAGES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt