Kā uzsākt sociālo tīklu “karjeru”?

Mēs dzīvojam laikā, kad ikviens jaunietis zina, kas ir internets un sociālie tīkli. Pēdējo gadu laikā Latvijā ir izveidojusies sabiedrība, kura ir plašāk pazīstama tikai sociālo tīklu dēļ. Skatoties uz šiem cilvēkiem, rodas jautājums: “Vai es varu būt viens no viņiem?”

Sociālo tīklu pašos pirmsākumos nevienam pat prātā neienāca, ka pēc pāris gadiem uzņēmumi varētu labprātāk izvēlēties reklāmu likt nevis televīzijā, bet gan internetā. Šobrīd ikvienam ir iespēja kļūt atpazīstamam tikai ar savu personību.

Bet ir miljoniem Instagram un Youtube profilu – kas ir jādara, lai citi ieraudzītu tieši tevi?

Ir pāris ieteikumu, kurus vērts ņemt vērā, ja vēlies uzsākt savu sociālo tīklu “karjeru”!

Tavs mērķis nav kļūt populāram.

Dari to sava prieka pēc. Ļoti labi var pamanīt, kurš tiecas pēc sekotājiem un kurš to dara tāpēc, ka tas viņu padara laimīgu. Sava sociālo tīklu profila veidošana var būt tavs hobijs. Tiklīdz tavs mērķis būs popularitāte, ātri vien nolaidīsies rokas, jo nesasniegsi kāroto tik ātri, cik vēlēsies. Bet tavu degsmi, ko ieliksi šajos profilos, daudzi pamanīs un tiks iedvesmoti.

Tad tu pats būsi laimīgs un arī sekotāju nemanot kļūs arvien vairāk.

Atrodi savu “odziņu”.

Pirms veido profilu, padomā, kas ir tas, ko tu vēlies pasniegt citiem. Ar ko tu vēlies, lai tevi asociē? Tas var būt tavs hobijs, tava personība vai jebkas cits.

Tavs profils piesaistīs tad, ja tam būs vienota tēma.

Iedomājies, ja tev būtu jāapraksta sevi ar 3 vārdiem, kādi tie būtu? Tavs mērķis ir ar savu profilu parādīt šos atslēgvārdus. Tā citi sapratīs tavu unikalitāti, un tu sāksi veidot emocionālo saikni ar saviem sekotājiem. Viņi sāks tevi iepazīt, un, iespējams, kāds piesekos tikai tādēļ, ka jums ir līdzīgas intereses.

Netiecies pēc citu panākumiem, bet iedvesmojies no tiem.

Vislielākā kļūda, ko var pieļaut, veidojot savu tēlu internetā, ir skatīties uz citu profilu un domāt: “Kāpēc man tā nav? Es daru to pašu, ko viņš, bet man nesanāk.”

Atbilde – tu neesi tu pats.

Ir pat ieteicams vērot citus un sekot viņu piemēram, bet nesalīdzināt ar sevi. Katram ir savs laiks. Tavs mērķis ir iepriecināt tavus jau esošos sekotājus tā, ka viņi pastāsta par tevi saviem draugiem. Jebko, ko tu dari, dari pa savam. Nekopē citus, bet paņem ideju un tajā ieliec savu personalitāti. Tā citus piesaistīsi ar to, ko dari tieši tu, nevis pazudīsi starp pārējiem.

Esi radošs!

Nedari vienu un to pašu! Ja radi bildes Instatgram, padomā, ko tu vēl nekad neesi darījis. Sākumā tas liksies muļķīgi, bet 1 no 100 bildēm būs īstā. Tā tu nepazaudēsi interesi savos sekotājos. Vari pat uzrakstīt kādam citam, kura profils ir līdzvērtīgs tavējam. Nebaidies! Tādā veidā tu paplašināsi savu auditoriju. Ielieciet kopēju bildi savos profilos un jau tavs sekotāju skaits var dubultoties.

Meklē jaunas iespējas, kā veidot saturu. Esi radošs – un tu izcelsies un piesaistīsi citus.

Sāc šodien!

Daudzi dzīvē nesasniedz savus mērķus, jo viņi tos atliek uz brīdi, kad tas būs ērtāk. Cilvēka dabā ir paradums meklēt attaisnojumus, kāpēc kaut ko izdarīt vēlāk, ne tagad. Tas mirklis var nepienākt nekad. Ja tu vēlies sakārtot savu tēlu internetā, sāc piedomāt jau šodien. Piedomā vairāk par aprakstu, par pašu bildi vai video. Kad tu kaut ko publicē, dari to tā, lai tu varētu būt lepns par to, ka TU esi to izveidojis. Fano par sevi, tad citi tev pievienosies.

Sociālajos tīklos iegūt plašu atpazīstamību ir grūti, bet ar pareizo attieksmi un gribasspēku tas ir iespējams. Neviens no latviešu jūtuberiem pirms pieciem gadiem pat nesapņoja par tūkstošiem sekotāju. Viņi uzsāka filmēt video, jo viņiem tas patika un viņiem bija daudz radošu ideju, ar kurām gribēja padalīties. Nu ir arī tava iespēja.

Sāc jau šodien, ķer iedvesmu no citiem un caur savu profilu padod to tālāk!

Tu domā, ka ir par vēlu? Iespējams, šis ir vislabākais laiks, kad to uzsākt. Pastāv tik daudz dažādu iespēju un internets ir pilns ar potenciālo auditoriju, ko vari sasniegt.

Nepalaid garām savu iespēju un sāc radīt saturu, kas uzrunā!

FOTO: GETTYIMAGES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tev varētu patikt